NBA’de sezonun en iyi beşine katılımcıların tüm oylarını alarak seçilen LeBron James, efsanelerin arasından sıyrılarak lig tarihine geçti.

2019-20 sezonunun en iyi beşine Giannis Antetokounmpo ile oylamaya katılan herkesin oyunu alarak seçilen LeBron James, bu başarıya kariyerinde 13. kez ulaştı. Kariyerinde sezonun herhangi bir beşine ise toplamda 16. kez seçilen LeBron, lig tarihinde bir ilki başardı.

16. kez sezonun herhangi bir beşine seçilmeyi başaran LeBron, bu başarıyı 15’er kez tekrarlayan NBA efsaneleri Kobe Bryant, Tim Duncan ve Kareem Abdul-Jabbar’ı geride bıraktı.

Sadece 18 oyuncu sezonun beşlerinden birine 10’dan fazla kez seçilme başarısı gösterirken bu 18 oyuncu arasında aktif olarak kariyerini sürdüren tek isim de LeBron oldu.

Aynı zamanda LeBron’un takım arkadaşı Anthony Davis’in de bu sezon en iyi beşte yer alması LeBron adına bir ilk oldu. Süper yıldız, kariyerinde ilk kez bir takım arkadaşıyla birlikte sezonun en iyi beşinde yer almış oldu.

16 kez sezonun beşlerinden birine seçilmiş olan LeBron, 13 kez en iyi beş, iki kez ikinci beş, bir kez de üçüncü beşe seçilme başarısı gösterdi.


Kaynak: NBA

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir