Gün içerisinde dört oyuncu ile birden sözleşme imzalayan Bursaspor Basketbol şubesi başkanı Sezer Sezgin ve genel menajeri Nedim Yücel, çeşitli açıklamalarda bulundular.

Basketbol Süper Ligi’nden davet alma olasılığını göz önünde bulundurduklarını vurgulayan Sezer Sezgin, imza töreninde şu şekilde konuştu:

“Bildiğiniz gibi üst ligden çekilen takım oldu, bir kaç takım daha sıkıntılı süreç yaşıyor. Biz hem Türkiye Basketbol Ligi hem de Basketbol Süper Ligi için takım kuruyoruz. Bu isimler BSL kadromuzda da olacaklardı. Eğer üst ligden bir davet gelirse, seve seve değerlendiririz.”

Bursaspor Basketbol genel menajeri Nedim Yücel ise mütevazı bir kadro ile mücadele edeceklerinin altını çizerken şunları söyledi:

“Ülkemizin koşullarından dolayı bir çok takım Basketbol Süper Ligi ve Türkiye Basketbol Ligi’nden çekildi. Bursaspor Basketbol Takımı da mütevazı bir kadroyla mücadele edecek. Ancak şu an yanımızda bulunan dört oyuncu bu bütçeyle alınabilecek en iyi oyuncular. Dört oyuncu da fedakarlık yaparak geldiler. Bu isimler bu camianın büyüklüğünün farkında. Onlara teşekkür ediyorum. Bu sezon kendi yağımızda kavrulacağız. Şehrin ileri gelenlerinden destek bekliyoruz. Taraftarlarımız bizi hiç yalnız bırakmıyorlar zaten.”


Kaynak: bursaspor.org.tr

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir