Sertaç Şanlı: “James Harden ve Anthony Davis ile aynı sahaya çıkmayı herkes ister” | TB ÖZEL

Röportaj: Barış Cevahir


Sertaç Şanlı, A Milli Takım’ın Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleşen medya gününde TrendBasket’in sorularını yanıtladı.

FIBA Dünya Kupası’nda oynamayı çok istediğini vurgulayan Sertaç Şanlı, orada olmanın herkesin hayali olduğunu söyledi. Eksik kadroyla turnuvada yer alacak ABD’nin genç ve dinamik kadrosunun onlara avantaj sağlayabileceğini vurgulan Şanlı, buna rağmen Çin’e gitmeyecek yıldızlara karşı sahada olmak isteyeceğini söyledi.

Geçen sezonla ilgili bir değerlendirme alabilir miyiz?

Önemli bir sezondu. Anadolu Efes benim basketbola başladığım yer. Oraya dönüp ilk sezonumda şampiyonluk yaşamak benim için önemliydi. Güzel ve uzun bir sezon oldu. 

Lig şampiyonluğundaki kırılma noktası neydi?

Son maçtı. Sezon içinde öyle kırılma noktası diyebileceğim bir yer olmadı. Bütün sezon döndü dolaştı son maça, yedinci maça kaldı.

2019 Dünya Kupası’nın senin için önemi nedir?

Dünya Kupası’na gitmek herkesin hayali. İnşallah ilk kez Dünya Kupası’nda oynarım ama tabii Çin’e gidecek kadro belli değil. Umarım orada olurum çünkü orası ayrı bir atmosfer. Bunu milli formayla yaşamak ayrı bir duygu olur, anlatamayacağım bir şey.

Kamp süreci nasıl geçti senin açından?

İyi bir kamp dönemi geçiriyoruz, herkes elinden geleni veriyor. Fransa’da da iki tane maç oynadık. İlk maçımızda Fransa ile oynadık, ekol bir ülke. İyi bir maç oynadık. Eksik olmamıza rağmen kazanmamız bizim için iyi bir moral oldu. Tabii bunun üstüne koymamız gerekiyor.

Rakiplerden biri de ABD ve birçok yıldızı gelmeyecek. O gelmeyen yıldızlara karşı oynamak ister miydin yoksa gelmemelerini avantaj olarak mı görüyorsun?

Onlara karşı hem oynamak istersin hem de gelmedikleri için sağ olsunlar dersin. Çünkü orada karşına ne çıkacak bilmiyorsun. 10 tane yıldızı olan takıma karşı oynamak istersin belki ama mevcut takım daha da kenetlenebilir. Çünkü gelen kadro daha genç ve dinamik, oradan bir avantajları olabilir. Tabii herkes James Harden ve Anthony Davis ile aynı sahaya çıkmak da ister.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler