Sertaç Şanlı: ”Ankara seyircisi bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı” | TB ÖZEL

21 Şubat Cuma günü Ankara Spor Salonu’nda Hollanda ile karşılaşacak olan A milli erkek basketbol takımının uzun oyuncusu Sertaç Şanlı milli takım süreciyle ilgili TrendBasket’in sorularını yanıtladı.

İlk olarak Anadolu Efes’ten de takım arkadaşı olan Shane Larkin hakkında konuşan Şanlı:

”Shane Larkin çok iyi bir oyuncu. Bunu kimse inkar edemez. Şu an EuroLeague ve Avrupa’daki en formda oyuncu. Takıma iyi katkı vereceğini düşünüyoruz. Zaten çok düzgün bir karakter. Buraya geldiğinde herhangi bir sıkıntı yaşacağını düşünmüyorum. Hangi formayı giyerse giysin elinden gelenin en iyisini yapıyor. Sahada her anlamda; saha içi, saha dışı, hücum, savunma her anlamda katkı vereceğini düşünüyorum.”

“Her gün başka bir kupa, farklı bir ortam. Tabii ki yorucu ve zor bir durum”

”EuroLeague, Türkiye Kupası, ING Bank Basketbol Süper Ligi. Şimdi milli takım, tabii ki zor bir durum, her gün başka bir kupa, her gün farklı bir ortam. Ancak bizim buna adapte olmamız gerekiyor, bunlara adapte olabildiğimiz için burada oynayabiliyoruz. Bu süreç içerisinde biz oyuncular olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ama tabii ki her maçın hikayesi, yaşanan ortam farklı oluyor. Fiziksel ve zihinsel olarak yoruluyoruz ancak bir noktadan sonra alışıyorsunuz bu yorgunluğuna.”

“NBA’de olan oyuncularımızın eksiklerini kapatacağız”

”NBA’deki oyuncuların eksikleri önemli ancak biz kendi içimizde bu eksikliği kapatabileceğimizi düşünüyoruz. Tabii ki onların da burada olmasını isterdik ancak biz kendi içimizde şu an burada olan oyuncular ile birlikte onların eksikliği kapatabiliriz.”

“Hollanda tam bir kapalı kutu, Ankara seyircisinin desteğiyle galip geleceğiz”

”Hollanda hakkında dürüst olmak gerekirse ek bir bilgim yok. Tam bir kapalı kutu. Tabii ki teknik ekibimiz onlar ile ilgili çalışmalar yapmıştır. Daha bu takım halinde ilk günümüz. Bugün toplandık o yüzden geride kalan günler de Hollanda ile ilgili çalışıp gerekli toplantıları yapıp bunlara yönelik çalışmalarla birlikte sahada galip gelmeye çalışacağız. Sonrasında Ankara seyiricisine gelirsek onlar bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Onların desteğiyle birlikte buradan galibiyet çıkaracağımıza inanıyoruz.”

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler