Serkan Erdoğan: “Çok maç kaybetmem lazım ki bir gün kazanmaya başlayayım” | TB ÖZEL

Günümüzde Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Selçuklu Belediye’de başantrenörlük yapan, oyunculuğu döneminde elde ettiği başarılar ile de Türk basketbolunun efsaneleri arasında yerini alan Serkan Erdoğan ile TrendBasket olarak bir özel röportaj yapma fırsatı bulduk.

Bağcan Günay-Serkan Erdoğan

Sezonun geride kalan kısmını takımınız ve kendiniz adına nasıl değerlendirirsiniz?

Sezon başında belki de en büyük düşme adaylarından biri bizdik. Şu anda ise 13 galibiyetle düşme hattından oldukça uzaktayız. Bu bizi mutlu ediyor. Başarılı bir sezon geçirdiğimizi düşünüyoruz. Bu doğrultuda da hedeflerimizi güncelledik. Şimdiki hedefimiz play-offlara girmek. Önümüzde 15 tane final maçımız var. Bu maçları en iyi şekilde oynayarak play-offa mümkün olduğunca üst sıralardan girmeye çalışacağız.

Türkiye Basketbol Ligi’nde başantrenör olarak ilk senenizi geçiriyorsunuz. Bu açıdan TBL’yi nasıl değerlendirirsiniz ve kendinizi hangi noktada görüyorsunuz?

Evet dediğiniz gibi başantrenör olarak yeniyim ama benim bu ligdeki ilk senem değil. Tofaş ile şampiyon olduğumuz sene asistan koçtum. Dört yıldır da koçluk yapıyorum ve bu ligde oynayan oyuncularla yakından çalışmışlığım var. Dolayısıyla artık yavaş yavaş tecrübe kazanmaya devam ediyorum ama hala yolun çok başında olduğumu söylemem gerek.

Ligdeki diğer takımlara oranla çok geç kurulan bir takımsınız, sezonun başlamasına oldukça az bir süre kala bir araya geldiğinizi biliyoruz. Bu denli beklentilerin üzerine çıkmanızın sebebi sizce nedir?

Tabii belki klişe olacak ama çok çalıştık. Herkes ekstra efor sarf etti. Şans da yanımızdaydı bunu inkar edemem. Açıkçası başka da bir etken yok bence. Çok çalışmak ve biraz şans. Fakat tıpkı şu anda olduğu gibi bunu yeterli görmeyip, çok çalışmaya devam edeceğiz ve şansın da mümkün mertebede yanımızda olmasını umacağız.

İlk sorumu cevaplarken hedefimiz play-off dediniz fakat zirveyi oldukça yakından takip ediyorsunuz. Aklınızın bir ucunda üst lige çıkmak var mı, bu hususta şansınızı nasıl görüyorsunuz?

Tabii ki bu ligte çalışan her antrenörün ya da belli bir seviyenin üzerindeki her antrenörün diyeyim, aklının bir köşesinde üst lige çıkma fikri vardır. Zaten bu yoksa ortada bir problem vardır. Ama bir taraftan da gerçekçi düşünmemiz lazım. Biz bu ligin en düşük bütçeli takımlarından bir tanesiyiz ve daha bu ligdeki ilk senemiz. Kolay olmaz yani, çok başka bir hikaye olur. Şansımızın çok çok az olduğunu söyleyebilirim.

Geri1 of 4

“Düşük bütçeli bir takımız ve ligdeki ilk senemiz”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler