Şemsettin Baş: “İkinci erteleme kararından sonra Türkiye’ye dönme kararı aldım”

Romanya Ligi ekiplerinden CSO Voluntari’nin başantrenörü Şemsettin Baş, coronavirus salgını nedeniyle karantinada olduğumuz günlerde yaşadığı süreç hakkında açıklamalarda bulundu.

Tivibu Spor’a bağlanan Şemsettin Baş, Romanya’da ligler için çıkan ikinci erteleme kararından sonra Türkiye’ye döndüğünü dile getirip, “İkinci erteleme kararından sonra Türkiye’ye dönme kararı aldım. 7-8 gündür Türkiye’deyim. Tabii oyunculara verdiğimiz programlar var. Bize kesin olarak maçlar oynanmayacak ya da lig bitti diye söylenmedi. Mayıs ayında başlayacak gibi planlar yapıyoruz. Her oyuncunun kullandığı programları gönderdik. Evde yapılabilecek antrenmanları hepsine kondisyoner eşleğinde gönderdik” ifadelerini kullandı.

Avrupa’da Türk basketboluna karşı olan görüşleri de belirten Şemsettin Baş, Romanya’da liglerin henüz iptal edilmediğini fakat böyle bir olasılığın bulunduğunu da açıkladı.

“Türk basketbolu gerçekten Avrupa’da en iyi liglerden biri olarak gösteriliyor. Özellikle İspanya ve Türkiye Ligi en üst seviyede gösteriliyor. Son 5-6 yılda Anadolu Efes’in ve Fenerbahçe Beko’nun Final Four adayı olmasından dolayı.”

“Oynanan bir lig var. Böyle bir şekilde oynanmayacağı federasyon tarafından bize söylendi. Ertelendiği söylendi bize. Mayıs ayında gelişme olmazsa iptal edileceği de söylendi bize.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler