Semih Soğuksu ve Fatih Elbaş Ankara yolcusu!

Ankara’da altyapı basketbolunun durumu hiç iç açıcı değil. Son beş sene ile birlikte Ankara altyapısı resmen can çekişiyor. Küçükler kategorisinde son beş senede sadece bir madalya kazanabilen Ankara takımları, gençler kategorisinde de aynı kaderi yaşıyor. Sadece Yıldızlar kategorisinde Ankara’dan gelen takımlar son beş senede iki madalya kazanabildi. Başkent için bu rakam hiç de iyi değil.
Artık Ankara tekrar ayağa kalkmak için mücadele edecek. Yeni yapılanmaların da ardı arkası kesilmiyor. Bir heyecan verici organizasyon da Barış Coşkun‘un önderliğinde geldi. Ankara basketbolunun yakından tanıdığı bir isim olan Barış Coşkun, organizasyonun başına da önemli bir isim olan Gazi Onat‘ı getirdi. Antrenör kadrosunda ise iki değerli isim var.

asdas
fiba.com

U17 Dünya Şampiyonası’nda Milli Takımımızın başantrenörü olan Fatih Elbaş, Bursa’da ikamet eden bir isimdi. Ancak o da artık Ankara yolcusu. Ankara İhtisas takımının yeni organizasyonuna katılan koç Fatih Elbaş, önümüzdeki sezon Ankara altyapısını diriltmek için de mücadele edecek ve bu organizasyon için çok heyecanlı. Antrenör kadrosunun bir diğer önemli ismi de Semih Soğuksu. Geçtiğimiz günlerde Yıldız Milli Takım ile birlikte bronz madalya kazanan ve önemli bir başarı elde eden Semih Soğuksu da bu organizasyonun bir diğer önemli değeri olacak. Ankara İhtisas organizasyonu, imkansızı başarmak istiyor diyebiliriz. Umarım da yeni yetenekleri Türk basketboluna kazandırırlar…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler