12 Dev Adam’ın deneyimli pivotu Semih Erden, Dünya Kupası eleme maçları öncesinde açıklamalarda bulundu.

FIBA’nın resmi sitesine konuşan Semih Erden, kariyer hedefleri, milli takım performansı ve sakatlık durumuna kadar birçok konuda konuştu.

Semih Erden’in açıklamaları şu şekilde:

“İyi bir kadro oluşturduğumuzu düşünüyorum. Çünkü önümüze ne zorluk çıkarsa çıksın, A Milli Takım olarak bunun üstesinden gelebileceğimizi gösterdik. Teknik ekibimiz de bizimle çok ilgileniyor. Takım ve teknik ekip olarak hep birlikteyiz. Bu takımda yer almaktan gurur duyuyorum, benim için son derece keyifli. Bazı dönemlerde kadroda değişiklikler olabiliyor. Jenerasyon değişimi tabii ki oluyor. Biz de yeni ve güzel bir jenerasyon yakaladık. Bu jenerasyonun da gelecekte başarılı olacağına ve ses getireceğine inanıyorum.

Türk halkı bizi çok seviyor ve bizi desteklemek için her zaman yanımızda oluyor. Bu bizim gösterdiğimiz performansla da alakalı. Onlar da sahada hiç vazgeçmeyen ve sonuna kadar mücadele eden bir A Milli Takımı olacağını biliyorlar. Biz neredeysek orada bizi destekliyorlar, maçlarımızı kapalı gişe oynuyoruz. Biz de savaşma ruhumuzu hiç kaybetmiyoruz. İnsanlar da bunu görünce bizi daha fazla desteklemeye geliyorlar, işin içinde olmak istiyorlar. Bizi yalnız bırakmadıkları için herkese teşekkür ediyorum.

Takımdaki genç arkadaşlarımızla sürekli toplantılar yapıyoruz. Onlara tecrübe ettiğim şeyleri anlatıyorum. Bu zamana kadar birçok şey deneyimledim ve üst düzey oyuncularla oynadım. Buralarda öğrendiklerimi onlara anlatıyorum, onlar da ellerinden geleni yapıyorlar. Bu tabii ki sadece benim öncülüğümde olmuyor. Teknik ekibimiz de takımdaki genç arkadaşlarımızla çok ilgileniyor. Bana düşen görevi de ben onlara deneyimlerimi aktararak ve onların bir derdi varsa onları dinleyip çözüm bulmada yardımcı olarak yerine getirmeye çalışıyorum.

Şu anda çok sağlıklıyım. Milli Takım’da daha iyi bir Semih Erden izleteceğime inanıyorum. Sakatlıklar beni hem fiziksel, hem zihinsel olarak yıpratsa da, başından beri bunların üstesinden gelebileceğime inanıyordum. Bu süreci kolay atlattım diyemem ama her zorluğun arkasından da bir kolaylık gelir. Ben de sakatlıkları atlattım, artık hem üretim anlamında hem de oyun anlamında daha iyiyim. Kişisel olarak hedeflerim her zaman en üste ulaşmak. Bu, basketbola başladığım günden bu güne kadar olan basketbol içinde yaşadığım her konuda geçerli. Geçen sene Beşiktaş’ta sakatlık yaşadım. İnsanlar benim ondan sonra ne yapabileceğimi görmek istiyordu. Bu sene ben kendi seçimimle İstanbul BB’ye geldim. İyi bir seçim yaptığımı da düşünüyorum. Hem forma girdim, kendimi geliştiriyorum, hem de daha iyi oynuyorum. Bu durum da benim daha iyi organizasyonlar içerisinde yer alacağımın bir kanıtı. Bunu istediğimi de her zaman belirtiyorum, hep daha iyi ve yükseği hedefliyorum. Sağlığım el verdiği sürece uzun yıllar basketbolun içerisinde olmak istiyorum. Bunun için de profesyonel olarak gerekli olan bütün çalışmalarımı yapıyorum. Ben yapabileceklerimi her yerde ispatlamış bir oyuncuyum, buna da devam edeceğim.”


Kaynak: fiba.basketball

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir