7DAYS EuroCup’ın sekizinci haftasında Joventut Badalona’yı 92-86 yenen Darüşşafaka Tekfen’in başantrenörü Selçuk Ernak maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Lider UNICS Kazan ile derecesi eşitlenen (5-3) takımı adına Selçuk Ernak şu ifadeleri kullandı:

Oyuncularımla gurur duyuyorum. Zor mağlubiyetlerin ardından özellikle bu tip bir karakter ve reaksiyon göstermek çok önemli. Herkes biliyor ki basketbol hatalar oyunu. Bugün hataların kafamıza girmesine izin vermedik, savunmada mücadele ettik, 40 dakika boyunca istikrarlı oynadık. Bu beni çok mutlu etti.

Prepelic çok iyi bir skorer. Banvit’te çalışmıştım, çok kaliteli bir oyuncu. Bu takımda ana skorer ve her türlü atışa yeşil ışık yakılmış kendisine. Maçın başında ve sonunda çok zor şutlar soktu. Bizim ona yaptığımız bazı savunmalar var. Buradaki detaylarda hata yaptığımız an bizi cezalandırdı. Maçın 90’ında çok iyi savunduğumuzu söyleyebilirim. Bir oyuncudan sayı yemek bi şey ifade etmiyor. Total olarak onlara yaptığımız savunma ve öne geçtiğimiz zaman bunu korumak önemli olandı.

Maçın özelinde değil, sezonun özelinde olmazsa olmazımız mücadele. Kazanamadığımız maçlarda tecrübeyle alakalı hatalar ve savunmada birlikteliği, sertliği gösteremediğimiz maçlar oldu. Bütçe olarak hücum kalitesiyle üstünlük sağlayacak bir takım değiliz. Her kulvarda savaşmaktan başka çaremiz yok. Darüşşafaka’nın ana kimliği budur. Bu kimliğe dönüş yapmak için büyük gayret içindeyiz.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir