Darüşşafaka Tekfen Koçu Selçuk Ernak, 7DAYS EuroCup Top 16 turu birinci haftada Dolomiti Energia Trento karşısında alınan 73-69’luk galibiyet sonrası açıklamalarda bulundu.

Dolomiti Energia Trento’yu 73-69 mağlup ederek 7DAYS EuroCup Top 16 turu birinci haftasına galibiyetle başlayan Darüşşafaka Tekfen’de Koç Selçuk Ernak, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:

“Top 16’nın ilk maçıydı. Maça gergin başladık. Defansı ve mücadelemize sırtımızı verdik ve o zaman başarılı olduk. Hücum kötü olduğunda da rakip döndü. Bu sahnede bir tane bile kolay rakip yok. Bizim grup en zor gruplardan biri. EuroCup maçlarının başlamasıyla ritmimizi kazanıp haftaya deplasmanda da kazanmak istiyoruz.”

İlk yarının sonunda çok enterasan bir pozisyon oldu. 0.1 saniye kala üç sayılık atışı engellemek için teknik faulle birlikte dört sayı yiyerek devreye 10 sayı yerine altı sayılık farkla girdiniz. Sizce bu pozisyon ikinci yarıyı ne derecede etkiledi?

”Öncesinde bizim hücum ettiğimiz kısımda bize iki faul vardı ancak bu faulleri alamadık. Bu faulün çalınıp çalınmamasıyla uğraşırken bence kötü bir defansif pozisyonda kaldılar. Üç sayılık atışta hakemlerin verdiği faul kararı doğru ve yerinde. Teknik faul ise Bonzie Colson’ın tecrübesizliğinden kaynaklı. Buralarda daha dikkatli davranıp rakibe o avantajı vermemesi gerekir. Çünkü bir sayı bile dörtlü grupta sizi olumlu veya olumsuz etkileyebilir. Bundan onun da bizim de ders çıkarmamız gerekiyor.”

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir