Sekizli final açılış maçında bizleri neler bekliyor? | ANALİZ

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde mücadeleye devam eden sadece sekiz takım kaldı ve 9 Mayıs akşamı sezonun kazananı ve kaybedenleri açığa çıkacak. 5 Mayıs’ta başlayacak sekizli final tüm bu süreci ateşleyecek ve açılış karşılaşmamız Nizhny Novgorod ile Casademont Zaragoza arasında. Birbirleriyle bu sezon iki kez rakip olan takımlar ortaya bir basketbol seyirliği sunacaktır; lakin çeyrek finalin birbirlerine aşina tek eşleşmesinde köprünün altından çok sular aktı.

Normal Sezon D Grubu’nda eşleşen Nizhny ve Zaragoza, grupta ilk iki sırayı alarak playoff’a yükseldi. Bu kadarı normal sezonun en zayıf grubunda yer alan ekiplerimiz için şaşırtıcı değil. Nizhny’yi D Grubu’nda iki kez mağlup eden Zaragoza, zorlu L Grubu’nu etkileyici performanslarla, playoff aşamasının bitimine bir hafta kala sekizli finali garantileyerek tamamladı. Öte yandan Nizhny Novgorod playoff’un Hapoel Holon’la birlikte en büyük sürprizi olmayı başardı. K Grubu’nda dörtte dörtle başlayıp sekizli final kapısından içeri herkesten önce girdi. K Grubu lideri ev sahibi avantajını da elinde bulunduruyor.

Mevzuya takımların D Grubu’ndaki iki maçının analiziyle başlamak isterdim ancak Zaragoza o iki maçı iki farklı koçla oynadı ve sekizli finali de başka bir koçla yaşayacak. Dolayısıyla normal sezon maçları taca çıkmış durumda.

Geri1 of 4

Sekizli final açılış maçında bizleri neler bekliyor?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler