Sean Marks: “Herkesin ‘mevcut’ durumda olmasına ihtiyacımız var”

Brooklyn Nets Genel Menajeri Sean Marks, Kyrie Irving meselesine ve gelecek sezon planlarına dair konuştu.

Brooklyn Nets’in şampiyonluk hedefleriyle girdiği sezon geçtiğimiz haftalarda Boston Celtics ile oynanan playoff ilk tur maçında son buldu. Çalkantılarla geçen sezona damga vuran oyuncu ise Kyrie Irving oldu. Aşı olmadığı için sezonun önemli bölümünde forma giyemeyen Irving, takımın kaderinde belirleyici bir rol oynadı. Sezon tamamlandıktan sonra ilk defa basına konuşan Brooklyn Nets Genel Menajeri Sean Marks da basın toplantısında ağırlıklı olarak Kyrie Irving ekseninde konuşmak durumunda kaldı.

“Burada olmayı isteyen insanlara ihtiyacımız var. Bencil olmamalı ve kendilerinden daha büyük bir şeyin parçası olmayı istemeliler. Burada bir hedef var. Ve buna ulaşabilmek için de herkesin ‘mevcut’ olmasına ihtiyacımız olacak.”

Kyrie Irving, New York City’deki aşı sınırlamaları yüzünden normal sezonda yalnızca 29 maçta süre aldı. Irving sezonun ilk yarısında hiç forma giymese de Brooklyn Nets’teki sakatlık durumlarından ötürü aralık ayından itibaren deplasman maçlarında oynamasına kulüp tarafından izin verildi. Sean Marks bu süreç hakkında da neler düşündüklerini ve hangi düşüncelerle hareket ettiklerini açıkladı:

“Takımınızda en önemli oyunculardan biri oynayabilir durumda olmadığı zaman takımda bir kimya inşa etmeniz çok zor. Ve de sezonun bir bölümünden sonra belli zamanlarda gelebilen bir oyuncu. Sezon başında doğru olduğunu düşündüğümüz şeyi yaptık.”

“Ve yola çıktık. Bir yapı kurmaya ve oynamaya çalıştık. Ancak takımdaki oyuncuların üstüne çok yük bindi. Ayrıca Joe Harris gibi bir oyuncuyu sakatlık sebebiyle kaybettik. Sonrasında da oyunculardan bu kadar çok şey talep etmenin adaletsiz olduğuna kanaat getirdik. Bu yüzden de karar değişti. O esnada takım için en doğru şey oydu.”

Kyrie Irving’in bu sezon sonunda kontratı sona erecek. Yıldız ismin bir yıllık oyuncu opsiyonu olsa da bunu kullanıp kullanmayacağı bilinmiyor. Öte yandan Brooklyn Nets’in Irving ile yola devam etmek isteyip istemediği de belirsizliğini koruyor. Sean Marks da bu konu hakkında ser verip sır vermeden konuştu:

“Bu bizim tartıştığımız ve tartışmaya devam edeceğimiz bir konu. Yalnızca Kyrie hakkında da değil. Siz önüme Kyrie’yi koyuyorsunuz ancak kadromuzda sözleşmesi biten ve karar vermemizin gerektiği bir sürü oyuncu var. Henüz hiçbiriyle oturup konuşmadık. O yüzden bu konular hakkında yorumda bulunmam doğru olmaz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler