Scottie Wilbekin, Darüşşafaka’yı taşımaya devam ediyor! | #BSL

Darüşşafaka, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 18. haftasında Muratbey Uşak’ı Volkswagen Arena’da konuk etti. 

Muratbey Uşak, iyi çalışarak geldiği maçta etkili bir ilk yarı çıkarıp soyunma odasına 37-41 önde gitti. Üçüncü çeyrek ve ikinci yarı genelinde ise ilk yarının tam tersi şeklinde bir oyun sergileyen Darüşşafaka, sahadan 89-76 galibiyetle ayrıldı.

Daçka, böylelikle PTT Türkiye Kupası öncesinde ligdeki 11. galibiyetine ulaşırken Düşme hattındaki Uşak temsilcisi, dört galibiyette kaldı ve bu sezonki 14. yenilgisini tattı.


Darüşşafaka’nın ilk beşi: Scottie Wilbekin – Stanton Kidd – James Bell – Howard Sant-Roos – Michael Eric 

Muratbey Uşak’ın ilk beşi: İan Miller – Earl Calloway – İsaiah Miles – Jordan Hamilton – Richard Solomon 


Karşılaşma tempolu bir şekilde başlarken Muratbey Uşak, ilk dakikalarda güçlü rakibi karşısında konsantre hareket etti. Kolayca rakip potaya giden, orta mesafeden isabetler de bulan deplasman ekibi, Calloway ve Miller önderliğinde öne geçti: 5-7. Oyundan düşmeyen Daçka, sırtı dönük hücumlarla skor üretti. Wilbekin’de üç sayı çizgisiden devreye girmesi skoru 10-11‘e getirdi.

Yüksek yüzdeli orta mesafeli şutlarına devam eden Uşak cephesi, Ian Miller’ın önderliğinde hücumda verim elde ederken Daçka, hücumda bir türlü tam açılamadı. İlk periyotta topu elinde çok tutan Darüşşafaka, top kayıplarıyla dikkat çekti. Hatalara rağmen Daçka, oyundan düşmedi ve çizgiye giderek skor üretti: 19-18. Muratbey Uşak’ın iyi çalışarak çıktığı maçta ilk 10 dakika, 21-21 eşitlikle geçildi.

İkinci periyotta iki takım da daha sıkı bir oyun sergilerken Muratbey Uşak karşısında savunmasını yükselten Darüşşafaka, yavaş yavaş oyuna ağırlığını koymaya da başladı. Wilbekin’in önderliğinde organize hücumlarla hareket eden ev sahibi ekip, devre sonuna 08:26 kala öne geçti: 26-24. Bu çeyrekte daha çok pota altını kullanan Muratbey Uşak, Solomon ve Hamilton ile Michael Eric’in üstüne gitti. Çizgiden skor bulan Solomon, farkı üç sayıya çıkardı: 28-31.

Devre sonunda da skor bulmakta zorlanan Darüşşafaka, ilk yarı boyunca topu yere fazla vurmadan hücum etmeye çalıştı. Rakibinin savunma açıklarını iyi değerlendiren Muratbey Uşak, çizgiden skor bulmayı sürdürürken Isaiah Miles, skoru 32-37‘ye getirdi. Etkili bir ilk yarı geçiren Aziz Bekir’in takımı, soyunma odasına da 37-41 önde gitmeyi başardı.

Barış Cevahir / TrendBasket

İkinci çeyrekte Darüşşafaka, daha derli toplu bir oyun sergilerken set hücumlarında başarı sağlamaya başladı. Wilbekin’in önderliği karşısında tutukluk yapan Muratbey Uşak, cephesi uzunlarıyla katkı almaya devam etti. Howard Sant-Rooss’un bulduğu isabet takımını çeyrek sonuna 6 dakika kala öne geçirdi: 48-45. Savunmasını da güçlendiren ev sahibi ekip, Uşak’ın işini ilerleyen bölümde daha da zorlaştırdı. Farkı açan ve oyunu kontrol altına almaya başlayan Muratbey Uşak, Stanton Kidd’in üç sayılık isabetiyle skoru 63-55‘e getirdi.

Wilbekin’in katkısı devam ederken Birleşik Amerikalı oyuncu, 17. sayısına üçüncü çeyrekte ulaştı. Daçka, final periyotuna Howard Sant-Roos’un son saniye üçlüğüyle 68-57 önde girdi.

Dördüncü çeyrekte Darüşşafaka, rakibinin geri gelmesi ve öne geçmesine izin vermedi. Wilbekin, pasör özelliklerini bu çeyrekte gösterirken takım arkadaşlarını besledi. Kidd’in dış isabeti skoru 75-68‘e getirdi. Tek haneye inen karşılaşmada Uşak, ilk yarıda gösterdiği fiziksel üstünlüğü maç sonunda gösteremedi. Oyuncu kalitesiyle de rakibine üstünlük kuran ev sahibi ekip, karşılaşmayı 89-76 kazandı.


Resmi istatistik servisi | Darüşşafaka – Muratbey Uşak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler