Sasha Djordjevic: ”Münih’te kesinlikle çok fiziksel bir maç bizi bekliyor” #EuroLeague

Fenerbahçe Beko’nun EuroLeague’in 10. haftasında Bayern Münih ile deplasmanda oynayacağı karşılaşma öncesinde Koç Aleksandar Djordjevic ile Dyshawn Pierre maç öncesi açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko, EuroLeague’deki geleceği için çok önemli olan Bayern Münih maçı öncesi hem koç hem de Pierre önemli açıklamalarda bulundu. Üst üste alınan şanssız sonuçların ardından mutlaka kazanmak isteyen Fenerbahçe Beko, Bayern Münih deplasmanında hata yapmak istemiyor.

Sasha Djordjevic bu hafta oynayacakları iki maç hakkında, “Çok zorlu bir hafta ve deplasman serisi bizi bekliyor. Münih’te çok iyi bir atmosferin bizi karşılayacağını biliyorum. Odaklanmalı ve hazır olmalıyız. Bunu yaparken, sorunlarımızı bireysellikle değil, takım olarak göstereceğimiz efor ve birliktelikle çözebileceğimizi anlamalıyız. Prensiplerimize odaklanarak yolumuza devam etmeliyiz. Son karşılaşmamızda bazı oyuncularımızı dinlendirerek, EuroLeague’de çift maç haftasının ilk karşılaşması için doğru enerjiyi yakalamaya çalıştık. Söylediğim gibi; önümüzde zorlu bir fikstür var ve deplasman maçlarımız devam ediyor. Çok akıllı davranmalı ve bu karşılaşmaları nasıl oynamamız gerektiğini anlamalıyız. Bayern Münih çok sert bir ekip. Çok sert ve tecrübeli savunmacılara sahipler. Münih’te kesinlikle çok fiziksel bir maç bizi bekliyor. Galibiyete uzanabilmek için bu sertliğe cevap verebilmek için hazır olmalıyız.” dedi.

Sezona biraz istikrarsız başlayan Dyshawn Pierre ise, “Önümüzdeki tüm karşılaşmalar çok önemli, özellikle de Bayern Münih maçı. Evimizde önemli maçlar kaybettik ve bunları deplasmanda telafi edebilmemiz gerekiyor. Bayern gibi sert bir takımı yenebilmek için odaklanmalı ve en iyi oyununuzu sergilemelisiniz. Rakibimizin sert ve tecrübeli bir kadrosu olduğunu biliyoruz. Ama biz de Playoff yarışında istediğimiz noktaya gelebilmek için maçlar kazanmak istiyoruz ve Münih’te de bunun için mücadele vereceğiz.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler