Sasha Djordjevic: ”Kazanılacak bir maç varsa o da gerçekten bu maçtı” #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague’in altıncı haftasında FC Barcelona’ya kabeden Fenerbahçe Beko’da Koç Sasha Djordjevic konuştu.

Bol çekişmeye sahne olan maçın ardından karşılaşmaya dair görüşlerini aktaran Sasha Djordjevic, ”Oynadığımız maçlar arasında kazanılacak bir maç varsa o da bu maçtı” cümlesini kurarak açıklamalarına başladı.

”Şu ana kadar oynadığımız maçlar arasında kazanılacak bir maç varsa gerçekten bu maçtı. İnanılmaz bir efor sarf edildi, oyuncular çok iyi oynadı. Şans da birçok zaman bizim yanımızdaydı. Muhteşem bir taraftarın önündeydik. Hak ettik. Bizim sıcak kanlı değil daha soğu kanlı olmamız gerekiyor. Daha sakin, olumlu kararlar vermemiz gerekiyor.

Çok iyi başladık, yapmamız gerekenleri yaptık. Ama ikinci çeyrekte Barcelona 3 guardıyla bizi yakaladı. İkinci çeyrekte bazı fast backler oldu hoşuma gitmeyen, savunmamız çok iyi değildi orada. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Çok korkusuzca oynadılar, inanılmaz efor sarf ettiler. Bundan sonraki bütün maçlarda her top için savaşarak oynamaya devam edeceğiz.”

Basın mensupları tarafından gelen özgüven sorusu üzerine Djordjevic:

”Böyle bir şey hissetmedim. Hatta bu tarz şeylerin karakteri daha da güçlendirdiğine inanıyorum. Bizim sadece bireysel taktiklerde belli anlarda hücumda olsun, savunmada olsun doğru karar vermeye biraz çalışmamız gerekiyor. Doğru yoldayız. Tabii galibiyet olsa daha yardımcı oluyor doğru yolda devam etmeniz için. Kaybedince çok yardımcı olmuyor ama bu basketbol. Yarın tekrar deplasmana gidiyoruz. Yine enerji ve cesaretle devam etmemiz gerekiyor.”

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda takımı yalnız bırakmayan Fenerbahçe taraftarına da teşekkür etmeyi unutmadı.

”Onların desteğini hissediyoruz, inanılmaz minnettarız. İnşallah onların yüzünü tekrar güldürmeyi başaracağız.”

Son olarak mücadeleyi kazanmak için varını yoğunu ortaya koyan Jan Vesely ve kritik anlarda skor üreten Marko Guduric hakkında konuştu:

”Marko çok çalışıyor. Sakatlıktan geri döndü ve böyle dönüşlerde geçmeniz gereken bir duvar var, özgüveni geri geldi. Tabii ki inişleri çıkışları oldu ve gelişmeye devam ediyor. Jan da gerçek bir liderdi. Her alanda inanılmaz katkısı oldu.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler