Sarıca: “Ligde 41 takım arasında tek namağlup takımız bu da bizi gururlandırıyor”

Beşiktaş Sompo Japan’ın Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin altıncı haftasında Szolnoki Olaj’a karşı oynadığı karşılaşma sonunda konuşan koçu Ufuk Sarıca, ilk yarıda sıkıntı yaşadıklarını kabul etse de kazanmaları gereken bir maçta istediklerini aldıklarını vurguladı.

Takımının 89-74 kazandığı maçtan sonra Sarıca, şunları söyledi:

Sonuç itibariyle bugün kazanmamız gereken bir maçı oynadık ve maçın sonunu da istediğimiz şekilde kazanarak bitirdik. Özellikle ilk yarıda Olaj takımı tempoyu çok yüksek tuttu. Bizimde tempoyu izlememize rağmen açıkçası 48 saat bile geçmeden Galatasaray maçının üstünden bu maçı oynamak geçen hafta oynadığımız üç maçın üzerine ağır geldi. Bu bakımdan ilk yarıda biraz sıkıntı yaşadık.

Topun özellikle hızını kesemedik. O yüzden de ilk yarı tam olarak kontrolü ele alamadık. Ama üçüncü periyotta daha iyi müdafaa yaparak topun pas şiddetini keserek tam olarak oyun kontrolünü alıp farkı açtık. Burada Earl Clark’ı beş numaraya alıp dört kısayla oynadık. Bence bununda etkisi oldu.

Sonuç itibariyle Olaj takımı grubun altında olabilir. Ama çok seri basketbol oynayan bir takım ve bizim hata yapmadan kazanmamız gereken bir maçtı. Mutluyum. Oyuncularımı tebrik ediyorum.

Grupta namağlup şekilde devam ediyoruz. Ligde 41 takım arasında tek namağlup takımız bu da bizi gururlandırıyor. Koruyabildiğimiz kadar korumaya çalışacağız.

Temsilcimiz, önümüzdeki hafta MHP Riesen Ludwigsburg deplasmanına gidecek.


Kaynak: Beşiktaş JK Resmi Sitesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler