Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım: “İngilizler salak mı ki basketbola girmiyor?”

TBL ekiplerinden Samsunspor’un Başkanı Yüksel Yıldırım, basketbolun bir uçurum olduğunu belirtti ve “İngilizler salak mı ki basketbola girmiyor?” sorusunu sordu.

Kanal 362 ve TV Kaya ortak yayınında konuşan Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, basketbol branşının bir uçurum olduğunu ve basketbolu finanse etmelerinin mümkün olmadığını söyledi.

İngilizlerin basketbola yatırım yapmamalarını örnek gösteren Yıldırım, “İngilizler salak mı ki basketbola girmiyor? Futbola milyon pound’lar yatırıyorlar, demek ki bir bildikleri var.” yorumunda bulundu.

Samsunspor Başkanının konu hakkındaki açıklamaları şu şekilde:

“Basketbolu finanse etmemiz mümkün değil. Basketbol şubesini kapatmayacağız ama amatör branşa çevireceğiz. Deplasmana giderken yakıt parasını veriyoruz,  fiş bulup yakıt parası istiyorlar. İnsanlar ‘Parayı nasıl cebe indiririm?’ hesabını yapıyor. Burayı oyuyorlar. Ortada bir başarı yok, biz bu paraları niçin ödedik? Basketbolcuların paraları uçup gidiyor. Bizim şehrimizin çocukları var, onlara kucak açalım. Eski yönetim gelsin, istiyorsa sahip çıksın. Varsa böyle arkadaşlar basketbol ellerinden öper. Yoksa Samsun içinde oynasınlar. 

Futbol her şeyin önünde. EuroLeague’de neden İngiliz yok? İngilizler salak mı? Futbola milyonlarca pound ödüyorlar, demek ki bir bildikleri var. Basketbolda şampiyon olamayız, kümeye düşmemeye oynayan takımı neden devam ettireyim? Otel parayı peşin almadan basketbol takımını kabul etmedi. Samsunspor futbol takımı gittiğinde beş yıldızlı oteller açılıyor. Aradaki fark bu. Oysa ikisi de Samsunspor…
Geçmiş yönetim hiçbir şey yapmamış, üzerimize icra ve haciz geliyor. Basketbolu kucağımızda bulduk. Basketbol ile ilgili o kadar pislik var ki…”

Kaynak: TV Kaya

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler