Şampiyonlar Ligi’ni kuruyorlar

İçlerinde Rasheed Wallace ve Brandon Roy gibi eski NBA oyuncularının da olduğu bir grup eski basketbolcu, yaz aylarında oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi isimli bir organizasyon kurmayı planlıyor.

Son üç sezonda NBA’de forma giyen isimlerden seçilmesi tercih edilecek oyuncular, 16 takımın yer alacağı organizasyonda Temmuz-Ağustos ayları arasında mücadele edecek.

CEO Carl George, bir takımın 30 karşılaşma oynaması planlanan organizasyonda mücadele eden bir oyuncunun ortalama 200,000 $ kazanacağını söyledi. Planlanan ligin, alternatifi olarak görüldüğü D-League’de bir oyuncu maksimum 25,000 $ kazanabilirken, Şampiyonlar Ligi’nde bir oyuncunun ortalama 200,000 $ kazanacak olması dikkatleri çeken bir unsur olarak gözüküyor.

16 takımın mücadele edeceği ligde, New York’un eski NBA oyuncuları Al Harrington, Rasheed Wallace ve Maurice Ager’ın da dahil olduğu bir ekiple yer alması bekleniyor.

Boston, Philadelphia, Washington, Miami, Orlando, Atlanta ve Cleveland da New York haricinde organizasyonda yer alması beklenen takımlar arasında.

Rasheed Wallace, Brandon Roy, Al Harrington, Keyon Dooling, Richard Hamilton ve Josh Howard gibi eski NBA oyuncuların da ligde mücadelesi etmesi bekleniyor.

Sam Amick / USA Today

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler