trendbasket.net

Tamamen amatör olanaklarla karşınızda olup, işini en profesyonel şekilde yapan gönüllü bir ekibin ürünü TrendBasket 2015-2016 sezonunda sizlerin desteğiyle birlikte çok keyifli bir dönemi geride bıraktı.

NBA sezonunun bitmesine sayılı günler kaldı, BSL bitti, Avrupa kupalarında macera biteli çok oldu ve biz yaptığımız işten çok keyif aldık.

Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre görüntülenen tweet sayımız %150 oranında arttı. Takipçi sayımız son üç ayda yaklaşık 10,000 kişi arttı ve bu bizi Türkiye’nin en hızlı büyüyen sitesi haline getirdi. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre oturum sayımız %100‘ün üzerinde, tekil ziyaretçi sayımız ise %85‘in üzerinde artış gösterdi.

Gönüllü ekibimizin yaptığı bu çalışmayı binlerce lira harcayarak yapamayan çok kurum gördük.

Yüzlerce maçı yerinden takip ettik. Final Four’dan, Eurocup’a, Barcelona’dan Madrid’e, Atina’dan Kayseri’ye size her yerden haber ve bilgi geçtik.

Ekibimiz büyük bir teşekkürü hak ediyor. Ondan önce rakiplerimize teşekkür edelim. (bu yazıyı okuduğunuzu biliyoruz 🙂 ) Basketfaul ve Basket Dergisi ülke basketbolunda internet gazeteciliğini bir noktaya getirdiler, bizim de hedefimiz bunu daha ileriye taşımak.

Bizi her zaman destekleyen çözüm ortağımız Tribün Dergi’ye de çok çok teşekkürler.

Sitelerin ne kadar içten ve başarılı iş yaptığını gören Türkiye Basketbol Federasyonu bizim lige akredite olmamıza izin vererek hem bizim hem de ligin haber kalitesinin artmasında büyük katkı sağladı. Bu noktada Ligler Direktörü Samer Şenbayrak’a, Sean Singer’a ve BSL Medya Sorumlusu Ahmet Melik Subaşı’ya da teşekkür etmemiz gerekiyor. Biz internet medyacılığı olarak bu sezon yaptığımız iş ile kendimizi ispat ettiğimizi düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemde ortak çalışmalarımızı artırmak en büyük temennimiz.

Buradan sonrası ekibe teşekkür.

Sezon içerisinde aramıza katılan, aramızdan ayrılan, ayrılıp geri gelen arkadaşlarımız oldu. Bu sezon pek çok şeyi ilk kez düzenli olarak yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.

Çeviriler noktasında Murat, Derviş ve sonradan aramıza katılan Ezgi müthiş iş çıkardılar. Yaptığımız çeviriler on binlerce kez izlendi, on binlerce kez okundu.

Periscope yayıncılığında Dilara kamera önünde Utkan kamera arkasında harika bir (belki iki 🙂 ) işe start verdiler.

Gelişmiş istatistikler bölümünde yine Utkan ve Murat ile birlikte Türkiye’de hiç yapılmamış şeyleri hayata geçirdik.

Erce Esmer röportajları, yeni başladığı TrendQuiz ve varlığı ile sitenin ana taşlarından olduğunu hissettirdi.

Takımların beş verimliliklerini hayata geçirdik, Doğuş Özkan yine olmayacak işleri başardı.

Mert Ankara ve İstanbul’da binlerce fotoğraf çekti, yüzlerce haberi siteye girdi. Çektiği fotoğraflar ligin resmi sitesinde kullanıldı.

Onur Çelikten, Kemal, Dilasa ve Dilara çok iyi katkı vererek sitenin aşama kat etmesinde yardımcı oldular.

Sene içerisinde Enes galeriler ile sizlere kolay okunur keyifli haberler sundu.

Fahrettin İzmir’de guzel birkaç röportaj ile elinden geldiğince destek oldu.

Ben de kendime bir parantez açayım, bu bahsettiğim kişilerin birçoğunu siteye kazandırdım. (Kusura bakmayın diğer siteler, eylemlerim sürecek 🙂 )

Utkan her konuda çok büyük emek ortaya koydu, her deliği kapattı, her işi ben yaparım dedi.

Fed tam bir vasat sevici olarak “Görülmeyenler” yazı dizisi ile Avrupa Basketbolu’nda kıyıda köşede kalmış oyuncuları bizlere tanıttı.

Anıl görsellerimizi yaptı, nazımızı çekti, Çağatay askere gitti geldi görsellerde elinden geldiğince destek oldu.

Aras NBA konusunda aralıklarla yaptığı katkı ile sitenin kalitesini üst seviyeye taşımamızda yardımcı oldu.

Batuhan ve Sina son dönemde katıldılar, gelecek sene için daha da çok çalışacaklarını biliyoruz ve onlara da aileye hoş geldiniz diyoruz.

Orhun ve Can Pelister. İyi ki bu siteyi kurmuşsunuz, müthiş bir aile ortamında çok güzel bir iş çıkarıyoruz sayenizde.

Bunlar dışında bir kişiyi ayırmak gerek. Genel Yayın Yönetmenimiz Onur Coşkun. Yüzün üzerinde maçı yerinde seyretti, binlerce haberi kontrol etti, tüm ekibi koordine etti ve muhteşem bir iş çıkardı.

Sonuçta biz TrendBasket’i şampiyon olsun diye sevmedik; ama TrendBasket ailesi olarak muhteşem bir sezonu geride bırakırken NBA finallerinin bitmesiyle yeni sezona başlıyoruz.

Siz takipçilerimiz ve okuyucularımız olmasa inanın bu kadar keyifli olmazdık.

ŞAMPİYON TRENDBASKET!

 

Tags: , ,

Can Uluğtekin

Website:

9 Comments

 1. ihsan Bayulken - 15/06/2016

  Basketbol icin yaptiginiz ozverili calismalar icin tebriklerimi sunarim. Umarim cizginiz ve durusunuz bu sekilde ornek olmaya fark yaratmaya devam eder... Saygi ve sevgilerimle... ihsan Bayulken

  1. Can Uluğtekin - 18/06/2016

   Ihsan Bey, sizden bu yorumu almak bizi çok mutlu etti. Takipte olduğunuzu bilmek güzel.

 2. sinangenç - 15/06/2016

  Basketbolseverler olarak calismalarınızı takip edip, fikir paylaşımı yapabiliyoruz, bizlere vermiş olduğunuz bu güzel bir imkan için teşekkür ederim.

 3. fikret - 15/06/2016

  Paylaşılan düşüncelerin belli sınırlar içinde olması çok güzel… Birbirimizden çok şeyler öğrenebiliyoruz, teşekkürler...

 4. yedi - 15/06/2016

  Basketbol adına yaptığınız değerli çalışmalardan dolayı tebrik ederim. Özellikle altyapı takımlarımızı ve genç yeteneklerimize gösterdiğiniz ilgi ve haberlerin çok değerli olduğuna inanıyorum. Reklamı olmadan, haberi yapılmadan bir oyuncunun kendini göstermesi çok zor olabilmektedir. Başarılarılarınızın devamı dileğiyle..

 5. Atahan - 16/06/2016

  Ben de sizleri takip etmekten çok memnunum. Yalnız bir eleştiri yapmak istiyorum, bunu yapıcı eleştiri olarak algılarsanız sevinirim. Altyapı bölümünüzde bilinçli olarak bazı oyuncuların diğerlerine oranla daha fazla gündemde tutulduğuna şahit oluyorum. Özellikle Ömür kardeşimin (kendisini takdir ediyorum, çok başarılı), bu konuya dikkat etmesi lazım, biraz daha objektivite.

  1. Ömür Özcan - 17/06/2016

   Yorumunuz için öncelikle teşekkürler. Biz elimizden geldiğince objektif olmaya çalışıyoruz aslında. Çünkü yaptığımız değerlendirmelerde oyuncuların antrenörlerinin ve Milli takım antrenörlerinin de görüşlerini alıyoruz. Örneğin Ragıp Berke Atar için antrenörler NBA potansiyeline sahip olduğundan bahsediyor. Biz de görüşlerimizi yazarken hem oyuncuların son durumlarını, hem de gelecekte ne durumda olabileceklerini sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Elbette hatalarımız olacak çünkü kişisel olarak konuşacak olursam öğreneceğim çok şey var. Gönül ister ki her oyuncumuz üst seviyede başarılı olsun. Ama maalesef pek de öyle olmuyor. Biz elimizden geldiğince oyunculara destek olmaya çalışıyoruz ve yaptığımız işten keyif alıyoruz. Yorumunuzu kesinlikle dikkate alacağım. Bundan emin olabilirsiniz. Tekrar teşekkürler...

 6. atakanturkoglu - 16/06/2016

  Yüreğinize sağlık arkadaşlar. Başarınız daimi olsun.

 7. Realist - 16/06/2016

  Güzel ve bilgilendirici çalışmalarınız için teşekkürler.... Hız kesmeden yola devam.... Gençlerimizin basketbol severlere tanıtımı konusunda daha adil ve objektif olabilmek için hassasiyet gösterebilirseniz çok daha iyi bir hizmet verebileceğiniz kanaatindeyim.... Saygılar...

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir