Geri1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

Sakarya Büyükşehir Basketebol baştan sona üstün götürdüğü mücadelede Yeşilgiresun Belediyespor’u 77-66 mağlup etti.

Karşılaşmaya iyi başlayan Sakarya Büyükşehir, ilk üç dakikalık bölümde beş sayılık bir üstünlük yakalasa da oyun konsantrasyonunu koruyan Yeşilgiresun Belediyespor maçın ilk altı dakikalık bölümünde farkı iki sayıya çekti. (12-10) Çeyreğin kalan süresinde etkili olan Sakarya Büyükşehir ilk çeyreği 22-10 üstün tamamlarken Moustapha Fall etkili oyunuyla sekiz sayı üretti.

İkinci çeyrek konuk ekip adına daha iyi başlasa da Koç Selçuk Ernak‘ın molası sonrasında üst üste kazandığı faullerin de etkisiyle Sakarya farkı tekrar 10 sayının üzerine çıkardı. (37-21) İlk yarı da Sakarya’nın 13 sayılık üstünlüğüyle 42-29 sona erdi. İlk yarının en skoreri Sakarya Büyükşehir’de dokuz sayıyla oynayan Lazeric Jones oldu.

Twitter: @SBBBasket

Twitter: @SBBBasket

Karşılıklı atışlarla başlayan üçüncü çeyreğin ilk beş dakikası 52-38 Sakarya Büyükşehir’in üstünlüğüyle geçildi. Devamındaki bir dakikada dört sayı daha bulan Sakarya farkı 18 sayıya kadar çıkarsa da çeyreğin kalan bölümünü iyi oynayan Yeşilgiresun farkı 10 sayıya kadar indirdi.

Üçüncü çeyrek 58 – 48 Sakarya’nın üstünlüğüyle tamamlandı. Son çeyreğin ilk dakikalarında farkı sekiz sayıya kadar inerken, oyun üstünlüğünü tekrar alan Sakarya Büyükşehir sahadan 77-66 galip ayrıldı ve PTT Türkiye Kupası öncesinde moral tazeledi. 23 dakika sahada kalan Moustapha Fall16 sayı, altı ribaund ve iki asistle karşılaşmanın en değerli oyuncusu oldu. 

Geri1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir