Sacramento Kings’ten Jabari Parker’a #coronavirus soruşturması #NBA

NBA ekiplerinden Sacramento Kings, coronavirus testi pozitif çıkan oyuncusu Jabari Parker hakkında test süreci sonrası için soruşturma başlattı.

Kulüp tarafından yapılan açıklamaya göre coronavirus testinin pozitif çıkmasından birkaç gün sonra parkta maskesiz şekilde tenis oynarken görüntülenen Jabari Parker hakkında soruşturma başlatıldı.

Kings, oyuncusunun bu hareketiyle karantina sürecini ihlal ettiğini savunurken Parker ise sosyal mesafe kuralına dikkat ettiğini ve karantina süresinin dolduğunu savundu.

Kings’in açıklaması şöyle:

“Meydana çıkan haber ile görüntülerin tamamından haberdarız ve konu hakkında daha fazla bilgi toplamaya çalışıyoruz. Şu an için bu konuda organizasyon olarak daha fazla yorum yapamayacağız.”

Testinin pozitif çıkmasının ardından kendisini Chicago’da karantina altına aldığını duyuran Parker’ın soruşturmaya konu olan bu hareketi ligin belirlediği karantina kurallarını ihlal eder nitelikte.

NBA, testi pozitif sonuçlanan oyuncuların iki hafta boyunca fiziksel aktivite ve antrenmanlardan uzak durmalarını ve testlerden negatif sonuç alana kadar da kişisel izolasyonuna devam etmeleri gerektiğini söylüyor.


Kaynak: Bleacher Report

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler