Sacramento Kings, Ben Simmons’tan vazgeçti! #NBA

Takas piyasının en agresif takımlarından Sacramento Kings, Ben Simmons için Philadelphia 76ers ile yaptığı takas görüşmelerden sonuç alamadı ve bu takastan vazgeçti.

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre De’Aaron Fox’ta dahil bir çok oyuncusu gözden çıkaran Sacramento Kings, Ben Simmons için Philadelphia 76ers ile yaptığı görüşmelerden sonuç alamadı. NBA‘de takasın son günü olan 10 Şubat’a çok az bir süre kalmışken yapılan bu görüşmelerde, Ben Simmons için yapılan tekliflere olumlu cevap vermeyen 76ers yönetimi, çok yüksek bir fiyat çekince Sacramento ekibi masadan kalkmış.

Kaynaklara göre, son beş maçını kaybeden ve Batı Konferansı’nda 13. sırada yer alan Kings, kadrolarını yeniden şekillendirmeye ve diğer takaslarla ilgilenmeye devam edicek. Başta forvet Harrison Barnes, guard Buddy Hield ve pivot Richaun Holmes dahil olmak üzere potansiyeli olan birçok oyuncusu takaslamaya niyetli olan Sacramento Kings, takas piyasasının son gününe kadar tüm şartları zorlayacak.

Kings’in kadrosu, Simmons anlaşması için Sixers’ın en iyi seçeneklerinden biriydi. Kaynaklara göre, Sixers hâlâ potansiyel bir anlaşma yolu olduğuna inansa da, onları takas piyasasında kaybetmek sezon içi takas şansını biraz azaltıyor.

Kings’in görüşmeleri bırakması ve kaynakların Brooklyn Nets’in James Harden takasına katılmayacağını söylemesiyle, 76ers basketbol operasyonları başkanı Daryl Morey’in Simmons tartışmalarını sezon dışına taşımaya istekli olması giderek daha olası hale geldi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler