Batı Konferansı’nda iyi bir yer edinmeyi hedefleyen Phoenix Suns’ın genel menajeri Ryan McDonough, Brandon Knight ve Marquese Chriss’i neden gönderdiklerini açıkladı.

Radyo kuruluşu Arizona Sports’un Bickley&Marotta adlı programına katılan Ryan McDonough, Houston Rockets ile yapılan takasta Ryan Anderson’ın yüklü kontratını kabul ederek karşılığında Brandon Knight ve Marquese Chriss’i göndermelerinin nedenini açıkladı.

Bu ayrılığın nedenini takımın yeni koçu Igor Kokoskov’un oyun anlayışı ve felsefesi olarak açıklayan Ryan McDonough, şunları söyledi:

“Marquese Chriss inişli çıkışlı bir sezon geçirdi. Çaylak sezonunda genel olarak iyiydi ve 19 yaşındaki bir isme oranla iyi sinyaller de verdi ancak geçtiğimiz sezon da bunun gerisinde kaldığını düşündüm. Buna rağmen Marquese ve Brandon’ı takaslamamızın nedeni daha çok yeni koçumuz Igor Kokoskov ve teknik ekibinin farklı bir felsefeye sahip olmasıydı. Üst seviye bir hücum sistemimiz olacak. Taraftarlarımız bunu izlemekten keyif alacak çünkü oldukça etkileyici ve aynı zamanda efektif. Bundan dolayı, takımımızdaki parçalar bu sisteme uyacak oyuncular olmalı. Eğer onlar için bir rol yoksa bizim Phoenix Suns’ın yeni sistemine uyacak parçalar bakmamız gerekiyor.”

Ryan McDonough, program esnasında ilk beşe monte edilebilecek oyun kurucu arayışlarının devam ettiğini de aktardı.


Kaynak: arizonasports.com

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir