Russell Westbrook için Charlotte Hornets iddiası! #NBA

Los Angeles Lakers’ın sezon sonunda takaslamayı düşündüğü Russell Westbrook için Charlotte Hornets’in devrede olduğu iddia edildi.

Los Angeles Lakers‘ta matematiksel olarak play-off ihtimalinin denklem dışı kalmasıyla birlikte gözler gelecek sezona dikildi. Oldukça hareketli bir yaz geçirmesi beklenen Lakers’ta takımdan ayrılması en muhtemel isim Russell Westbrook. NBA muhabiri Marc Stein’in yaptığı habere göre ise 1 yıl 47 milyon dolar değerinde bir kontratı kalan Westbrook için en büyük ilgiyi gösteren takım ise Charlotte Hornets.

Haberdeki detaylara göre takım sahibi Michael Jordan’ın Russell Westbrook’a karşı duyduğu hayranlık Charlotte Hornets’in bu takasa yönelmesindeki sebeplerden biri konumunda. Hornets ayrıca bu takasla birlikte yüklü kontratlara sahip olan Terry Rozier ve Gordon Hayward’ın kontratlarından çıkmak ve takımı üstlerine kurmayı düşündüğü Miles Bridges ile LaMelo Ball’a yeni kontrat verirken elini rahatlatmak istiyor.

Ancak Rozier ve Hayward’ın kontrat süreleri bu senaryoyu biraz daha çetrefilli hale getiriyor. Rozier’in son sezonu takım opsiyonlu olmak üzere 2025-26 sezonunda sona erecek olan yıllık yaklaşık 20 milyon dolar değerinde bir kontratı bulunuyor. Hayward ise 2023-24 sezonunda bitecek olan yıllık 30 milyon civarı bir kontratı elinde tutuyor. Lakers’ın bu sözleşmelerin yükü altına girmeye istekli olup olmayacağı şu an bilinmiyor.

Russell Westbrook geçen yaz takıma büyük umutlarla dahil edildikten sonra bu sezon büyük bir hayal kırıklığı oldu. 33 yaşındaki oyuncu 18.5 sayı ortalamasıyla ligdeki ikinci yılından sonraki en kötü sezonunu geçiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler