Russel Westbrook: “İnsanların yapmamı istedikleri şeyleri, yapmam gerektiğini düşündükleri şeyleri aştım” #NBA

Los Angeles Lakers’ın bu sezonun başında takıma kattığı eleştirilerin hedefinde olan Russel Westbrook önemli açıklamalarda bulundu.

Russell Westbrook son yıllarda özellikle Oklahoma City Thunder‘dan ayrıldıktan sonra kimseyi memnun edemedi.

Dokuz kez All-Star seçilen oyuncu medya mensuplarına yaptığı açıklamalarda kendisine yönelik gelen eleştirileri dinlemekten ne kadar yorulduğunu anlattı:

“Dürüst olmam gerekirse insanların yapmamı istedikleri şeyleri, yapmam gerektiğini düşündükleri şeyleri aştım. Tartışmalar sürekli olarak nasıl oynadığımla, ne yaptığımla ilgili sürüyor. Bence insanlar her maç 25-15-15 (sayı-ribaund-asist) yapmamı istiyorlar ve bu normal bir şey değil. Herkes bunu anlamalı, bir insanın bunu istikrarlı biçimde yapması normal bir şey değil.

İnsanlar ‘Russ’ın Russ olmasına izin ver’ diyorlar ancak bana kalırsa benden başka kimse bunun ne anlama geldiğini bilmiyor. Yapmam gereken şeyleri yaptığımdan emin olacağım ve soyunma odasının dışındaki her şeyi akışına bırakacağım.”

Bu sezon 19.8 sayı ortalamasıyla oynayan ve yüzde 46’yla şut atan Westbrook maç başına 4.6 top kaybı ortalamasına sahip.

Takımı Lakers ise 34 maçta 16 galibiyet alarak büyük hayal kırıklığı yaratıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler