Russ Smith: “Buraya kupalar ve şampiyonluklar kazanmaya geldim” | TB ÖZEL

Galatasaray Odebank’ın Amerikalı oyun kurucusu Russ Smith, THY Euroleague Media Day kapsamında ekibimizden Bağcan Günay’ın sorularını cevapladı.

Galatasaray’ın kendisi için yeni bir sayfa olduğunu belirten Russ Smith: “Bu sezon ilk kez Avrupa arenasına çıkacağım için çok heyecanlıyım. Avrupa’da ilk sezonumda Galatasaray forması giyeceğim ve büyük turnuvalarda boy göstereceğim için çok mutluyum. Takım arkadaşlarımla çok iyi anlaşıyorum. Onlarla beraber başarılar kazanmak için sabırsızım.”

Hazırlık sürecinden bahseden Russ Smith: “Antrenmanlarımız oldukça güzel gidiyor. Ben geçtiğimiz hafta sakatlığımdan dolayı takımla çalışamadım. Ama ondan önceki süreç benim için iyi geçti. Adaptasyon sürecim çok kısa sürdü. İyi bir takımımız var ve sezon içerisinde çok iyi bir hava yakalayacağımızı düşünüyorum. Beraber çok iyi işler yapacağız.”

Russ Smtih&Bağcan Günay

Takımın ve kendisinin bu seneki planları üzerine konuşan Russ Smith: “Ben buraya kupalar ve şampiyonluklar kazanmak için geldim. Bunun kolay olmayacağını biliyorum fakat çok iyi bir oyuncu grubuna sahibiz ve bunu başaracak gücümüz var. Tabii ki bunun için çok çalışmamız gerekiyor. Henüz çok yeni bir takımız, biraz daha beraber zaman geçirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Birbirimize daha da alıştıktan sonra sahada kendi doğrularımızı yaparsak bunları başarabiliriz.”

Galatasaray taraftarının önüne çıkmak için sabırsız olduğunu belirten Amerikalı oyun kurucu: “Galatasaray taraftarıyla ilgili bazı videolar izledim ve çok etkilendim. Onların önüne çıkmak ve beraber başarılar kazanmak için sabırsızım.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler