Rüçhan Tamsöz: ”Çalınan düdüklerin çok adaletli olduğunu düşünmüyorum” #BSL

Yardımcı antrenör Rüçhan Tamsöz, ING Basketbol Süper Ligi’nin 18. haftasında kaybettikleri TOFAŞ maçının ardından konuştu.

BSL‘de bu hafta TOFAŞ deplasmanında ter döken Darüşşafaka maçın son bölümünde istediği oyunu ortaya koyamadı. Geriden gelen TOFAŞ rakibini 81-65 skorla mağlup etti. Üçüncü çeyreğin sonunda iki tenik faulle oyundan ihraç edilen Koç Selçuk Ernak’ın yerine yardımcı antrenör Rüçhan Tamsöz geçti.

Karşılaşmanın son 10 dakikalık bölümünü yöneten Tamsöz çalınan düdükleri adil bulmadığını dile getirdi.

”Öncelikle TOFAŞ’ı tebrik ediyorum. Çok önemli bir galibiyet kazandılar. Çünkü aramızdaki farkın açılmaması açısından onlar için çok mühim bir maçtı. Biz de elimizden geleni yaptık. Çok yoğun bir maç takvimiyle oynuyoruz. İki üç günde bir maç oynuyoruz. Buraya da daha bir gece önce gelebildik. Mümkün olduğunca sonuna kadar sağlam kalmaya çalıştık. Fakat çalınan düdüklerin çok adaletli olduğunu düşünmüyorum. TOFAŞ saha avantajını kullandı diyebiliriz.

Bizim de ne olursa olsun daha sağlam, kuvvetli kalmamız gerekirdi ama sonlara doğru avantajımızı kaybettik. Bundan sonraki maçlara bakacağız. Şimdi Salı günü TOFAŞ ile tekrar kupa maçı için oynayacağız. O maç biraz daha gerçek gösterge olacaktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler