Royal Halı Gaziantep’ten Hakemlere Veryansın

royal

Royal Halı Gaziantepspor’un asbaşkanı Cihan Dağcı ,81-65 kaybedilen Pınar Karşıyaka maçı sonrasında AA muhabirine maçın hakemlerine yönelik açıklamalarda bulundu. Dağcı hakemler tarafından haksızlığa uğradıklarını ve bunun bir an önce bitmesini istediklerini belirtti. İşte o açıklamaların metni;

Bugüne kadar yaptığımız maçlarda hiçbir gerginlik çıkmamıştı. Yenilsek bile takımını alkışlayan seyircimiz gerektiğinde rakibini de alkışlamayı bildi. İlk defa Pınar Karşıyaka maçında gerginlik oldu. Bunun nedeni de incelenmeli. Çünkü hiç alışık olmadığımız tabloyla karşı karşıya kaldık. Royal Halı Gaziantep, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerini temsil eden bir takım. Kararlar alınırken bunun etkisi var mı bilmiyorum ama hakemleri düdük çalarken biraz daha vicdanlı davranmaya çağırıyorum.

Bazı durumlarda inanılmaz derecede canımız sıkılıyor. Biz, bu bölgede basketbol kültürünün oluşması, kardeşliği geliştiren sporun yaygınlaşmasının gayreti içerisindeyiz. Her zaman bu misyonda devam edeceğiz ama alınan kararlar bazı kesimleri spordan küstürebilir. O yüzden takımların gelişimi hakemlerin yanlış kararlarıyla engellenmeli. Hakemlerin de dikkatlerini biraz daha üst seviyeye çıkarması gerekir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler