Royal Halı Gaziantep-Fenerbahçe karşılaşması hain saldırı nedeniyle ertelendi!

Spor Toto Basketbol Ligi’nin yirmi sekizinci hafta karşılaşmalarında Royal Halı Gaziantep, Fenerbahçe’yi bugün evinde konuk edecekti ancak Gaziantep’te bombalı bir saldırının olması sebebiyle karşılaşma ertelendi. 

Bu sabah saatlerinde Gaziantep’de emniyet karakoluna düzenlenen bombalı saldırı sebebi ile saat 16.00’da oynanacak olan karşılaşmanın Gaziantep Valiliği tarafından tedbir amaçlı erteleme kararı alındığı açıklandı. Mücadelenin ne zaman oynanacağı henüz bilinmezken, yarın da oynanabileceği söylentiler arasında yer alıyor.

Erteleme kararı alınmasının ardından ise Gaziantep Valiliği, Türkiye Basketbol Federasyonu’na duruma ilişkin yazılı bir açıklama gönderdi. İşte o açıklama: “Spor Toto Basketbol Ligi’nin yirmi sekizinci haftasında bugün saat 16.00’da Gaziantep Karataş Şahinbey Spor Salonu’nda oynanması gereken Royal Halı Gaziantep – Fenerbahçe müsabakasının güvenlik gerekçesiyle ertelenmesi talep edilmiştir. Türkiye Basketbol Federasyonu değerlendirmesinde talebi uygun görmüş ve müsabakanın ileri bir tarihe ertelenmesine karar vermiştir. Müsabakanın hangi gün oynatılacağı BSL Direktörlüğü tarafından daha sonra açıklanacaktır.”


  • Gaziantep Valiliği’nin göndermiş olduğu yazılı açıklama, Türkiye Basketbol Federasyonu resmi sitesinden alınmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler