Rönesans Ted Ankara Kolejliler son çeyrekte kazandı

Spor Toto Basketbol Ligi’nin 15. haftasında Rönesans Ted Ankara Kolejliler sahasında Royal Halı Gaziantep’i ağırladı. 

Ankara Spor Salonunda oynanan maça konuk ekip Royal Halı Gaziantep Earl Colloway‘ın sayıları ile başlarken Rönesans Ted Ankara Kolejliler Marko Tomas ve Dragicevic‘in sayıları ile 7-0’lık seri yakaladı ve 18-13 öne geçti. Bu dakidadan sonra toparlanan Gaziantep art arda sayıları ile farkı indirmesine rağmen Ted Kolejliler ilk çeyreği 22-20 önde kapattı.

İkinci çeyreğe ev sahibi ekip Erol Can Çinko‘nun üç sayılık basketi ile başlarken Royal Halı Gaziantep Earl Colloway ve Tomislav Ruzic‘in sayıları ile çeyreğin bitimine 6 dakika 21 saniye kala 30-27 öne geçti. Rönesans Ted Ankara Kolejliler’in yaptığı iyi değerlendiren konuk ekip art arda bulduğu sayılar ile farkı 6 sayıya çıkardı. Can Uğur Öğüt‘ün basketi ile farkı arttıran Gaziantep Jawad Williams‘ın üç sayılık basketi ile farkı 11 sayıya kadar çıkardı. (39-28) İyi oyununu çeyreğin son bölümüne de taşıyan konuk ekip Tomislav Ruzic’in üç sayılık basketi ile farkı 12 sayıya çıkardı ve soyunma odasına 11 sayı farkla 45-34 üstün girdi.

Üçüncü çeyreğe Ted Kolejliler Gecevicius’un üç sayılık basketi ile başlarken savunmada aksayınca Royal Halı Gaziantep pota altından bulduğu sayılar ile farkı 14 sayıya çıkardı. (53-39) Marko Tomas’ın basketleri farkı indiren ev sahibi ekip çeyreğin bitimime 3 dakika 50 saniye kala farkı 6 sayıya indirdi. (56-50) Bu dakikadan sonra art arda sayılar bulmaya devam eden Rönesans Ted Ankara Kolejliler farkı 2 sayıya kadar indirdi. Earl Colloway‘ın sayıları ile farkı 4 sayıya çıkaratan Royal Halı Gaziantep son çeyreğe de 4 sayı farkla 63-59 önde girdi. 

Mert İşleyen - Trend Basket
Mert İşleyen – Trend Basket

Son çeyreğe yaptığı baskılı savunma ile başlayan ev sahibi ekip Rönesans Ted Ankara Kolejliler Marko Tomas ve Viktor Sanikidze’nin art arda sayıları ile önce skorda eşitliği yakaladı ardından maçın bitimine 4 dakika 30 saniye kala Sanikizde’nin üç sayılık basketi ile 5 sayı farkla öne geçti. (72-65) Bu dakikadan sonra yakaladığı sayı farkını koruyan Ted Kolejliler Gecevicivius ve Kalın Lucas’ın sayıları ile maçın bitimine 50 saniye kala 82-73 öne geçti. Son bölümde de hata yapmayan ev sahibi ekip maçı 86-75 kazandı

Rönesans Ted Ankara Kolejliler’de Viktor Sanikizde 20 sayı, 14 ribaund, 6 asist, Marko Tomas 22 sayı, 3 ribaund, 2 asist, Gecevicivius 15 sayı, 6 ribaund, 4 asist, Kalın Lucas ise 6 sayı, 3 ribaund, 6 asist ile oynadı.

Royal Halı Gaziantep cephesinde ise Andy Rautins 18 sayı, 4 ribaund, 2 asist, Earl Colloway 17 sayı, 5 ribaund, 6 asist, Can Öğüt 14 sayı, Ruzic 12 sayı ile oynadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler