Beşiktaş Sompo Japan’ın yıldız guard’ı Michael Roll, kişisel Twitter hesabından gündem yaratacak bir paylaşımda bulundu.

EuroLeague’in B Lisansı dağıtımını eleştiren Roll, Adriyatik Ligi şampiyonu Kızılyıldız’ı örnek vererek, “Oyuncularının maaşlarının yarısından fazlasını ödememişse, Kızılyıldız EuroLeague’e nasıl geri döner?” dedi.

 

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın EuroLeague organizasyonuna dair çok konuşulan açıklamalarının ardından Roll da EuroLeague’e finansal temelli bir eleştiri getirdi. Finansal ve sportif istikrar, yarı-kapalı bir lig olan EuroLeague’in katılımcılarında en çok dikkat ettiği iki nokta olarak göze çarpıyor. 2017-18 sezonunda ise organizasyona katılacak 15 takım belirlenmiş durumda. On altıncı takım Almanya Ligi’nin şampiyonu olacak.

 

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

1 Comments

  1. Kaan - 05/06/2017

    geçen sene 4 Türk takımına laf edenler bu sene 5 İspanyol takımına bir şey demeyecekler herhalde Valencia nasıl katılıyor malaga Eurocup şampiyona diğer üç takım A lisanslı Valencia lig şampiyonu değil ki daha lig devam ediyor ??

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir