Roger Grimau, Jabari Parker’a ve transferdeki son duruma dair konuştu

Barcelona başantrenörü Roger Grimau, yeni sezon öncesi İspanya basınına açıklamalarda bulundu.

Sarunas Jasikevicius sonrası Barcelona‘nın başantrenörlük koltuğuna oturan Roger Grimau, yeni sezonun başlamasına sayılı günler kala kapsamlı bir röportaj verdi. AS’a konuşan Grimau; Barcelona’daki koçluk deneyimi, yeni sezon hazırlıkları ve transferdeki son durum hakkında konuştu.

Grimau, yeni bir oyun tarzı oturtmaya çalıştığını söyleyen çalışma şekillerinden memnun olduğunu dile getirirken, Barcelona’nın patronluk koltuğunda bulunmanın kolay olmadığını ve kendisine hem mutluluk hem de baskı getirdiğini ifade etti:

“Yarın antrenman yapmayı düşünüyorum. Barcelona koçu olmanın getirdiği her şey o kadar acımasız ki 1 ay, 6 ay ya da 1 yıl sonrasını düşünecek vaktim yok. Bir sonraki antrenmanda neler yapacağımı ve sıradaki rakibe karşı neler yapabileceğimizi düşünüyorum.

Ben tek bir şeye odaklanan bir insanım. Burada durup 6 işi aynı anda yapabilecek insanlar da vardır ama onlardan biri değilim. Bugün ne yiyeceğim konusunda bile zorluk çekiyorum (Gülüyor).” 

Turkish Airlines EuroLeague seviyesindeki ilk başantrenörlük deneyimini yaşayan Grimau, temel felsefesini ise sabit bir yapı ve mantalite etrafında oyunculara alan tanımak olarak özetleyebileceğini söyledi:

“Ben böyleyim. Net ve organize yapıları seviyorum. Ancak bu yapıların içinde bir noktaya değinebilmek adına özgürlük değil de daha çok oyuncuların yeteneklerini ifade edebilmesi demek istiyorum. Benim fikrim, oyuncularımı, temel yeteneklerini sergileyebilecekleri şekilde organize etmek.”

Roger Grimau, yaz döneminde transfer edilen en önemli isimlerden birisi olan Jabari Parker ve kadroya başka eklemeler yapıp yapmayacakları konusunda ise şu şekilde konuştu:

“Ülke, kıta ve kültür değiştirmiş olmasına rağmen iyi uyum sağlıyor. NBA’dekinden farklı bir oyun tarzı geliştirmeye çabasında. İlgisi yüksek, sizi dinleyen ve her gün gelişmeye çalışan biri.”

“Transfer şu an için kapandı ve kadrodan memnunum. Ancak Barcelona olarak takımı geliştirme doğrultusunda bir fırsat olup olmadığına dair uyanık olmalıyız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler