#Rio2016’da büyük gün geldi çattı, İspanya bu kez başarabilecek mi?

31. Olimpiyat Oyunları’nın erkek basketbol kategorisinde nefesleri kesecek yarı final heyecanı başlıyor. İlk olarak İspanya ile Birleşik Devletler’in karşı karşıya geleceği gecede Avustralya ve Sırbistan ise bir kez daha kozlarını paylaşacak.

Program

İspanya – Birleşik Devletler | 21.30 – TRT Spor

Avustralya – Sırbistan | 01.00 – Youtube

*

Yarı final aşamasına kadar maç kaybetmeden gelen ancak Avustralya ve Sırbistan karşısında ecel terleri döken Birleşik Devletler, Avrupa basketbolunun ekol ülkesi İspanya karşısında uluslararası müsabakalardaki uzun süreli yenilmezlik serisini korumak isteyecek. 2008 Pekin’in finalinde LeBron James’in de forma giydiği Birleşik Devletler karşısında parkeden 118-107 mağlup ayrılan İspanya ise kariyerinin son düzlüğündeki Pau Gasol ile birlikte bu kez rüyayı gerçekleştirebilmek için sahne alacak.

Grup aşamasında Avustralya karşısında 95-80’lik bir yenilgi alan Sırbistan, zorlu Hırvatistan eşleşmesinin ardından, yakın dönemde uluslararası şampiyonalarda yakaladığı istikrarı #Rio2016’da final ile taçlandırmak amacıyla spot ışıklarının altındaki yerini alacak. Avustralya ise madalya hedefiyle geldiği oyunlarda hedefe ulaşabilmek ve belki de onu geliştirebilmek amacıyla Sırbistan karşısında bir kez daha galibiyet arayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler