#Rio2016 Kadın basketbolunda ikinci günün panaroması | #olympics

2016 Rio Olimpiyat Oyunları Kadın Basketbolunda dün dört maç oynandı. Amerika Birleşik Devletleri, Senegal, Sırbistan ve İspanya turnuvadaki ilk karşılaşmalarına çıkarken; Avustralya, Türkiye, Fransa ve Belarus parkede ikinci kez yerlerini aldılar.

Günün ilk karşılaşması Amerika Birleşik Devletleri ile Senegal arasında oynandı. Karşılaşmanın başından itibaren rakibine taviz vermeyen güçlü ekip ABD, ilk periyotta 35 sayı atarken; Senegal’in ise potalarına sadece üç kez gelmelerine izin verdi ve ancak 9 sayı kaydetmelerine müsaade etti. Maçın başladığı andan gidişatın belli olmasıyla birlikte ABD, karşılaşmanın sonunda skora bakıldığında rakibine rahat bir şekilde 65 sayı fark attığını gördük. ABD bu sonuçla beraber turnuvadaki ilk galibiyetine uzanmış oldu.

Günün ikinci karşılaşması Sırbistan – İspanya arasında gerçekleşti. Başa baş giden üç çeyreğin ardından son periyotta gaza basan İspanya, sahada rakibinden gerek hücumda gerekse savunmada daha iyi bir oyun çizerek karşılaşmadan galip ayrılan taraf oldu. İspanya, turnuvadaki ilk galibiyetine uzanırken; Sırbistan da ilk mağlubiyetini elde etti.

Bir diğer mücadele ise ülkemizi temsil eden ay yıldızlılar ile Avustralya arasında oynandı. Turnuvada ikinci maçına çıkan Potanın Perileri, karşılaşmaya iyi bir şekilde başlasa da son periyotta rakibi karşısında istediği gibi bir oyun sergileyemedi. Nevriye Yılmaz – Işıl Alben – Lara Sanders üçlüsünün mücadelesiyle karşılaşmanın son saniyelerine kadar direnen Türkiye, Avustralya’ya 61 – 56 skorla mağlup olarak turnuvadaki ikinci yenilgisini aldı.

Günün son karşılaşmasında Fransa ile Belarus karşı karşıya geldi. Nefes kesen maçta her iki takım da karşılaşmanın başından itibaren skorda birbirini kovalamaktan vazgeçmedi. Başa baş giden mücadelede final periyotu da aynı heyecan ve sertlikle geçti. 71 – 72 Belarus’un önde olduğu karşılaşmada Fransız oyuncu Endy Miyem, Olivia Epoupa‘ın yaptığı asistle potaya son saniye basketini bıraktı ve takımına maçı kazandıran isim oldu.

Maçların detaylı özetine geçmeden önce dünün sonuçlarına toplu olarak bakacak olursak:

  • Amerika Birleşik Devletleri  121 – 56  Senegal
  • Sırbistan  59 – 65  İspanya
  • Avustralya  61 – 56  Türkiye
  • Fransa  73 – 72  Belarus
Geri1 of 5

2016 Rio Olimpiyat Oyunları kadın basketbolunda ikinci günün panaroması

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler