#Rio2016 Kadın basketbolunda dördüncü günün panaroması | #olympics

Temsilcimiz Potanın Perileri’nin de mücadele ettiği 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nın kadın basketbolu cephesinde dün akşam saatlerinde üç karşılaşma birden oynandı!

Günün ilk karşılaşmasında A Grubu’nun liderliğine oynayan iki iddialı ekibi Avustralya ve Fransa kozlarını paylaştı. Olası bir liderlik mücadelesine karşın erken bir sonuçla ikinci çeyrekte maçı koparan Avustralya, Fransa’nın umutlarını yok etti. İkinci devresiyse dengede ilerleyen mücadelede Avustralya, 89 – 71‘lik önemli bir galibiyet elde etti.

Bir sonraki mücadele ise yine A Grubu’nda ev sahibi Brezilya ile madalya şansı için ilk dörde oynayan Belarus arasında oynandı. Maç içerisinde skor üstünlüğünün sürekli el değiştirdiğine tanık olunurken, ilk çeyrekte rakibine önemli üstünlük kuran Brezilya, kararlığını maçın geneline taşıyamadı. Ev sahibi ekip karşısında çok iyi mücadele gösteren Belarus ise maçın son dakikasında Likhtarovich’in bulduğu basketle 65 – 63‘lük galibiyete ulaştı.

Günün son karşılaşmasındaysa temsilcimiz Potanın Perileri, iddiasını sürdürmek adına kazanması gereken Japonya mücadelesi için parkede yerini aldı. Büyük umutla beklediğimiz mücadelenin henüz ilk çeyreğinde rakibine karşı büyük üstünlük kuran Potanın Perileri, zaman zaman farkın tek hanelere inmesine izin verse de galip gelmeyi bildi ve parkeden 76 – 62‘lik skorla galip ayrıldı.

Geri1 of 4

#Rio2016 Kadın basketbolunda dördüncü günün panaroması

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler