Ricky Rubio: “Oğlum okula başladığında, #NBA’de olmayacağım”

Geçtiğimiz haftalarda sakatlanarak sezonu kapatan Cleveland Cavaliers’ın tecrübeli İspanyol guardı Ricky Rubio, İspanyol medyasına önemli açıklamalarda bulundu.

Bu sezon NBA kariyerinin en iyi performanslarında birini sergilerken sakatlanan ve sezonu kapatan 31 yaşındaki tecrübeli basketbolcu, daha şimdiden ne zaman Avrupa’ya döneceğini planlamış durumda.

Yaşadığı her olayı birer adım olarak değerlendiren İspanyol Basketbolcu, bu adımların hepsinin hayatından yeni kapılar açan birer anahtar olduğunu söyledi. Yaşadığı sakatlık yüzünden sadece bir gün pişmanlık duyduğu söyleyen Rubio, “Sakatlandığımı kabullendim. Ne yapabilirim ki?” dedi.

EuroBasket 2022’de forma giymeceğine de açıklayan tecrübeli guard, “Başka bir şekilde dahil olacağım ve gelecekte geri geleceğim.” açıklamasında bulundu. Sakatlığıyla birlikte maddi hesaplamalar ve potansiyel anlaşmalarında geldiğini bildiğini söyleyen Rubio, “Bunlar, işimizi bir parçası. Kendini kötü hissediyorsun çünkü olduğun yerde her şeyi vermeyi seviyorsun ve sonra verdiğinde, Phoenix ya da Minnesota’da olduğu gibi, farkına bile varmadan seni gönderiklerini görüyorsun” dedi.

Artık bunlara alıştığı söyleyen tecrübeli isim, Bununla birlikte, NBA’den ne zaman ayrılacağını ailesiyle birlikte planlanladığı söyledi. İki yaşındaki küçük oğlu okula başladığında, yaklaşık dört yıl sonra NBA’de olmayacağını söyleyen Rubio, “Altı yaşında, tam da arkadaş edinmeye başladığı yaşta, ortalıkta dolaşıp başını döndürmek istemiyorum” dedi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler