Richard Hamilton: “Michael Jordan, antrenmanda kendisine sataştı diye Profit’i takas ettirdi” #NBA

Kimilerine göre NBA’in en büyük efsanesi olan Michael Jordan, Richard Hamilton’ın söylediklerine göre kendisine sataştı diye Laron Profit’i takas ettirmiş.

Eski NBA oyuncuları Matt Barnes ve Stephen Jackson’ın sunuculuğunu yaptığı All The Smoke podcast’ine katılan Richard Hamilton, 2001 yılında Michael Jordan ile genç oyuncu Laron Profit arasında geçen bir diyaloğu anlattı ve yaşananların ardından Profit’in takas edildiğini söyledi.

Hamilton’ın konu hakkındaki açıklamaları şöyle:

“Ben, Jordan ve Profit antrenmanlarda birbirimize takılırdık ama Laron bunu biraz abarttı. Zor bir pozisyonun ardından Jordan’ın üzerinden sayı buldu ve ‘Yaşlı dizlerinle beni durdurabileceğini mi sanıyorsun?’ dedi. Jordan ise bu sözlere çok sinirlendi. Kendisi o dönemde takımın başkanıydı. Sezon sona erdikten sonra yönetimle son görüşmelerimiz için tesislere gittim. Jordan o görüşme esnasında bile çok sinirliydi. Bana baktı ve ‘Rip, yakın arkadaşın hakkına konuşmamız gerekiyor… O artık Wizards’ta olmayacak. Bundan sonra tek başına olacaksın, yanında o olmayacak.’ dedi.”

2001 yazında Brendan Haywood karşılığında Magic’e takaslanan Profit, 2006-07 sezonunda Anadolu Efes forması da giymişti. Jordan’ın kolay kin tutabilen biri olduğu The Last Dance belgeselinde de defalarca karşımıza çıkmıştı.


Kaynak: All The Smoke

1 Yorum

  1. “kimilerine göre” mi? *listeye alındı* üzerinden 85 sayı yiyip rezil edilmeye hazır mısın? şaka bir yana, hadi bizim buraları geçtik, nba’i yaşamış, oynamış, koçluk, yöneticilik, gazetecilik yapmış, yani uzun süre işin içinde olmuş neredeyse herkesin bu konudaki görüşü netken nedense ülkemizde, özellikle de yaşı genç arkadaşlardan iyi araştırıp gerçekten yeterli bilgilere sahip olmadan garip bir reddediş, bazen trollüğe varan yorumlar geliyor. fikirler hiç bir zaman dayatılamaz tabi ki. o zamanları yaşamamış olmak, veya bilmemek de bir kusur değil ama bir konuyu tam kapsamıyla bilmeden de iddialı tahliller genellikle hatalı, çoğu zaman komik oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler