Reggie Jackson: ‘Beni Bir de Burada İzleyin’

Oklahoma City Thunder’da istediği değeri bir türlü göremediğine inanan ve önce sene başında sezon sonunda kontrat yenilemeyeceğini açıklayıp daha sonra da takasın son gününden önce yönetimden takasını isteyen Reggie Jackson, Yahoo Sports’a açıklamalar yaptı.Aşağıdaki yazı bu açıklamaların yer aldığı Wojnarowski yazısının Türkçe derlemesidir.

NBA’de takasın son günü son sürat devam ederken,Jackson Ohlahoma City’deki yatak odasında uykuya dalmıştı. Brooklyn’e gitmesi beklenirken,ibre son anda Pistons’a döndü ve kardeşi Travis,Reggie’yi uyandırarak ona telefonu verdi. Hattın diğer ucunda Stan Van Gundy vardı.

Jackson uzun zamandır ona takımını emanet edecek bir koçu bekliyordu. Pistons’ın basketbol operasyonları başkanı ve koçu Van Gundy onun uzun zamandır beklediği sözleri söyledi;

‘Sen benim oyun kurucum olmalısın.’

Jackson telefonu kapattıktan hemen sonra hıçkırıklarla ağlamaya başladı. Uzun süre ağladı.Reggie Jackson ağlıyordu çünkü hayat insana nadiren büyük pişmanlıkları, zaferlere dönüştürme fırsatı verirdi .

Jackson;

‘Bunu her zaman hayal etmiştim ama olup olmayacağı hakkında hiç bir fikrim yoktu. Stan bana inanıyor.Benim onun takımına liderlik edebileceğime inanıyor. Hep böyle bir koça sahip olmak istemiştim,böyle bir fırsatı yakalamak en büyük isteğimdi.’

Jackson,özellikle Waiters’ın gelmesinden sonra Thunder’daki rolünü iyiden iyiye kaybetmişti. Daha çok rolü hakettiğine inanıyordu ve bu yüzden 12 milyon dolarlık bir sene daha kontrat uzatma teklifini kabul etmemişti.

Her yaptığım doğru demiyorum. Ama burada bir anda kötü adam ben oldum. Tamam bütün suç benim olsun ama bir maçta 8 dakika alıp oyuna etki etmemi nasıl bekleyebilirsiniz ki ? Birden bire soyunma odasındaki tek problem ben oldum. Tamam problem benim…

derken yeniden gözyaşlarına boğuldu. Kendini topladıktan sonra Jackson sözlerine ;

Bütün bu süreç boyunca hep dürüst oldum. Yeniden başlamak istiyorum artık. Buraya gelmek omuzlarımdaki yükü atmamı sağladı. Yeni bir başlangıç yapmak istiyorum. Buradaki oyuncularla beraber oynamak için can atıyorum.

diyerek devam etti.

Reggie Jackson,burada bambaşka bir oyun ortaya koyacağından emin.

‘Şimdi istediğim fırsatı buldu. Beni bir de burada izleyin ve farkı görün ‘

diyerek güvenini ortaya koydu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler