Recep Ankaralı son maçını yönetti, duygusal anlar yaşadı!

Türk basketbol tarihinde oyuncular kadar öne çıkarmayı başarmış 48 yaşındaki tecrübeli hakem Recep Ankaralı, bugün Spor Toto Play-Off Final’inin dördüncü maçını yöneterek kariyerin son maçında görev almış oldu.

1992 yılından beri A Klasmanı’nda çok önemli maçlar yöneten Ankaralı, 2012 Londra Olimpiyatları’da sekiz maç yöneterek Olimpiyatlar’da en çok maç yöneten Türk hakemi olmayı başarmış ve bir NBA takımının maçını yöneterek bunu başaram ilk Türk hakem olarak da tarihe adını yazdırmıştı.

Bugünse son resmi maçının ardından Lig TV3 ekranlarında yayıncı kuruluşa verdiği duygusal röportajla dikkatleri çeken başarılı hakem, tüm kariyerini ve bir daha maç yönetemeyecek oluşunun uyandırdığı hisleri şu şekilde ifade etti:

“Ben birinci ligde maç yönetmeye başlayalı aşağı yukarı 26 sene oldu. Avrupa Şampiyonası, Dünya Şampiyonası, Olimpiyatlar’da maç yönetmek nasip oldu. Bir burukluk var tabii üzerimde ama önünde sonunda bırakacaktım. İki yıl daha devam etme şansım vardı ama sezonun başında karar vermiştim, bırakacağım, bakalım basketbolun içinde kalabilecek miyim. Biliyorsunuz, Türkiye Basketbol Federasyonu’nda çalışmaya devam ediyorum. Bundan sonra nasıl olacak, artık hakem olmamak nasıl bir şey, bilmiyorum. Hayatım sanki böyle başlamış da böyle gidiyormuş gibi… “

“Formayı alana kadar bir şey yoktu. Sonrasında gözlerim doldu, çünkü bir daha gelemeyeceğim buraya. Belki seyirci olarak gelip izleyeceğim ama bir daha düdük çalmayacağım. Herkese şunu söylemek istiyorum: Muhakkak hata yapmışızdır, 16 takımımız var, hepsinin maçlarıno yönettik. Bir hata yaptıysak affetsinler, başka bir şey demiyorum.”


Kaynak | Lig TV / Yayıncı kuruluş

1 Yorum

  1. Gördüğüm kadarıyla başarılı yazılar kaleme alıyorsunuz, tebrik ederim. Başarılarınızın artarak devamını dilerim. 🙂
    XOXO

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler