Real Madrid, Walter Tavares için kesenin ağzını açtı!

Real Madrid, Walter Tavares için şartları zorluyor.

Walter Tavares ile Real Madrid arasındaki müzakereler, kulübün brüt maaş olarak 3,5 milyon Euro’dan fazlasını ödememe yönündeki iç politikası nedeniyle durmuştu. Ancak Real Madrid, Tavares için bir istisna yapıp ücret tavanını aşarak Cape Verdeli oyuncuyu kadroda tutmayı planlıyor.

Parkelerde göstermiş olduğu etkili performansının ödüllendirilmesi gerektiğini düşünen oyuncu, uzun bir süredir maaşına zam yapılarak kontratının yenilenmesini bekliyordu. Şu anda Madrid ekibinden yılda 3.5 milyon euro brüt maaş alan ancak vergiler sonrası eline 1.8 milyon euro geçen Tavares, maaşının Avrupa’nın diğer önemli oyuncularıyla eş miktarda olmasını istiyordu.

Ancak Real Madrid’in kulüp politikası gereğince bir oyuncuya yılda 3.5 milyon dolar brüt maaştan fazla ücret vermemesi nedeniyle oyuncuyla yapılan görüşmeler durma noktasına gelmişti.

Diario Sport’un haberine göre Real Madrid, kulüp içi politikasından ödün vererek Walter Tavares’i takımda tutma konusunda istekli duruma geldi. Haberde aktarılan bilgiye göre daha önce bir oyuncu için 3.5 milyon dolar maaş sınırını aşmayan Real Madrid, bir istisna yaparak Tavares için aşmaya niyetli.

Real Madrid ile sözleşmesi 2023-2024 sezonunun sonunda bitecek olan Tavares, hali hazırda yıllık 3.5 milyon dolarlık maaşıyla takımda en çok kazanan oyuncu konumunda. 2.21 boyundaki oyuncu, şu anda EuroLeague’de en çok maaş alan oyuncular arasında 9. Sırada bulunuyor.

Normal sezonun ilk 5’ine seçilen Tavares, aynı zamanda yılın savunmacısı ödülünü kazanmıştı. Kaunas’ta gerçekleştirilen Final Four’da da baskın bir performans gösteren Cape Verdeli pivot, Final Four MVP’si seçilmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler