Real Madrid, maçlarını Santiago Bernabeu’da oynayabilir #EuroLeague

İspanyol devi Real Madrid, yenileme çalışmalarının sona ereceği 2022 yılından itibaren maçlarını Santiago Bernabeu Stadyumu’nda oynayabilir.

Marca’da yer alan habere göre Real Madrid Basketbol Takımı, maçlarını yenileme çalışmalarının yapıldığı Santiago Bernabeu Stadyumu’nda oynayabilir.

Yenileme çalışmalarının 2022 yazında bitmesi öngörülürken bu çalışmalar sonunda stadın üstü kapanır hâle gelecek. Bununla beraber stad zemininin parke döşemeye müsait hâle getirilecek olması da eflatun beyazlıların maçlarının burada oynamasına herhangi bir engel olmadığına işaret. Kulüp yönetimi, hem futbol hem de basketbol takımının tüm maçlarını Bernabeu Stadyumu’nda oynamasını istiyor.

Bu proje için daha evvel stadları basketbol salona çevirmekte görev almış mühendis ve mimarlarla çalışan yönetim, basketbol oynandığında stad kapasitesinin kaç kişi olacağına dair ise bir bilgi vermedi.

NBA’de basketbol salonlarının ortalama kapasitesi 21 bin kişi olurken Avrupa sınırları içerisinde en yüksek seyirciye sahip maçlardan biri EuroBasket 2015’te 27 bin kişi önünde oynanmıştı. 27 bin kişinin ağırlandığı maç Fransız futbol takımı Lille’in stadında oynanmıştı.

Maçları için 2011 yılından bu yana WiZink Center’ı kullanan Los Blancos, kulüp tarihi için vazgeçilmez öneme sahip olan Bernabeu’ya taşınmaya hazırlanıyor.


Kaynak: Marca

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler