Real Madrid, evinde ağırladığı Unicaja Malaga’yı rahat geçti! | #GameON

Real Madrid’in ilk beşi: Fabien Caseur, Luka Doncic, Jonas Maciulis, Facundo Campazzo, Walter Tavares

Unicaja Malaga’nın ilk beşi: Ray McCallum, Sasu Salin, Dragan Milosavlyevic, Giorgi Shermadini, Jeff Brooks

Karşılıklı sayılarla geçilen ilk üç dakika 5-6 Malaga’nın üstünlüğüyle geçildi. Sonrasında gelen beş sıfırlık seri Real Madrid’in ilk çeyrekte kontrolü eline almasını sağlarken son dakikaya 17-12 ev sahibi ekibin üstünlüğüyle girildi. İlk çeyrekte düşük şut yüzdesiyle oynayan Unicaja, yedide iki iki sayı, dokuzda iki üçlük isabeti buldu. İlk çeyrek 19 -12 Real Madrid’in üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe de ilk çeyrek sonundaki tutuk  haliyle başlayan Malaga, hücumlardan boş dönerken Madrid farkı 12 sayıya çıkardı (24-12) ve Koç Joan Plaza, ilk çeyreğin son 2 dakika 30 saniyesinde itibaren beş dakika boyunca sayı bulamayan ekibini hareketlendirmek adına mola aldı. Mola sonrasında Malaga bir nevi toparlansa da ilk yarıda açılan farkı kapayamadı. İlk yarı 40 – 27 Real Madrid’in üstünlüğüyle tamamlandı.

Twitter: @TrendBasket
Twitter: @TrendBasket

İkinci yarı Malaga’nın sayılarıyla başlasa da konuk ekip son maçlarda kötü performans gösteren güçlü rakibine direnemedi. Farkın kademeli olarak artmaya devam ettiği çeyrek 62 – 38 Real Madrid’in üstünlüğüyle tamamlandı. Maçın başından itibaren takımını sırtlayan Luka Doncic üç çeyrekte 13 sayı, 10 ribaundla oynadı.

Son çeyreğin ilk üç dakikalık bölümünde fark biraz daha açılırken maçta son yedi dakikaya 72-46 Real Madrid’in üstünlüğüyle girildi. Son çeyrekte iki takım da baskısız oynarken karşılaşma 89 – 57 Real Madrid’in galibiyetiyle sona erdi. Real Madrid’in genç yıldızı Luka Doncic maçı 13 sayı, 10 ribaund, 6 asist ve bir top çalmayla tamamladı.

Geri1 of 2

Real Madrid, evinde ağırladığı Unicaja Malaga’yı rahat geçti! | 89-57

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler