Yunanistan basketbolunun önemli ekiplerinden Promitheas Patras’ın Sahibi Vangelis Liolios, takımın geleceği ve planları hakkında konuştu.

Yunan yayın organı COSMOTE TV’de bir programa katılan Vangelis Liolios, takımlarının 2023 yılında EuroLeague’de mücadele etmeyi hedeflediğini belirtti.

Liolios’un açıklamaları şu şekilde:

“2021’e kadar Yunan Ligi’nde şampiyonluk yaşamış olacağız, 2023’e kadar da EuroLeague’de olacağız. 

Avrupa basketbolu bölünmüş durumda, biz bu bölünmenin içine girmek istemiyoruz. Ben hala bu bölünmenin uzun sürmeyeceği kanısındayım.

FIBA Şampiyonlar Ligi’nde son 16’ya kalmak şimdiye kadarki en iyi performansımızdı. Alman kulüplerinden gördüğümüz ve öğrendiğimiz bir şey var: Bir şeyi hedefliyorsan ve ulaşmak için bir metodun varsa başarıya ulaşırsın. Ancak en iyi yol, başarılı olmuş farklı ekolleri göz önüne alıp bunları birleştirerek kendine özgü bir yöntem bulmak. Almanya’daki organizasyon ve atmosferi, Barcelona’nın salonundaki mentaliteyi, Brose Bamberg modelini ve sahada da muhteşem Jugoplastica’yı beğeniyorum.”

Olympiacos’un dışarıda kaldığı Yunanistan Ligi playoffları’nda başarılı bir grafik çizen Promitheas, finalde Panathinaikos OPAP’a karşı şampiyonluk mücadelesi veriyor.

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir