Potanın Perileri’nden Slovakya karşısında rahat galibiyet, Dünya Şampiyonası’ndayız!

Potanın Perileri, gelecek yıl düzenlenecek Dünya Şampiyonası’na katılma hakkını kazanmak için Slovakya ile karşılaştı. Maçın tamamını kontrolü altında geçiren Milli Takım Slovakya’yı 72-56’lık skorla mağlup ederek Dünya Şampiyonası biletini kazandı.

Slovakya hava atışından başarılı çıkan taraf olmasına rağmen Işıl Alben, topu çaldı ve maça üçlük isabetiyle başladı (3-0). Bu andan itibaren iki takım da hücumda topu bir türlü çemberden geçiremeyince maçın ikinci basketi bitime yaklaşık 6.38 kala geldi (3-2). Hollingsworth’ün cevabı gecikmezken Ruzickova’nın iki sayılık isabetiyle fark bir oldu (5-4). Hollingsworth bu baskete de karşılık verirken Slovakya’nın ilk üçlüğü skorda dengeyi sağladı (7-7). Bir üçlük isabetiyle karşılık veren Işıl Alben, skoru 10-7‘ye getirirken Remenarova’nın sayılarıyla fark tekrar bire indi. Takımımız çeyreğin sonuna kadar 6-0‘lık bir seri yakaladı ve ilk on dakikayı 16-9 önde bitirdi.

İkinci çeyreğe harika bir giriş yapan takımımız ilk yarıdaki seriyi sürdürerek farkı 16 sayıya kadar çıkardı (25-9). Slvakya cephesinde bu seriyi sonlandıran isim, bulduğu iki sayılık isabetle Vynuchalova oldu (25-11). Jurcenkova’nın basketiyle fark 12 sayıya inse de Hollingsworth’ün yanıtı gecikmedi (27-13). Balintova’nın sayılarının ardından Slovakya molasına gidildi (27-15). Slovakya moladan 6-2‘lik üstünlükle dönüp farkı tek hanelere indirince Ekrem Memnun molaya başvurdu (29-21). Molanın ardından 7-3‘lük Slovakya üstünlüğü gelirken ilk yarı, 32-28 Türkiye üstünlüğüyle son buldu.

TBF (@TBForgtr)
TBF (@TBForgtr)

Milli Takım Işıl ve Quanitra’nın sayılarıyla ikinci yarıya 5-0 ile başlarken, Balintova’nın üçlüğü gecikmedi (37-31). Birsel’in aynı şekilde cevabı gecikmezken Işıl da maçtaki dördüncü üçlüğünü bulunca fark tekrar çift hanelere çıktı ve Slovakya bençi molayı istedi (43-31). Slovakya moladan top kaybıyla dönerken mola sonrası ilk sayılarımız Tuğçe’den geldi (45-31). Oroszova da iki sayılık bir isabetle karşılık verirken Işıl kaçırmadan beşinci üçlüğünü buldu (48-35). Balintova’nın sayılarının ardından oyunun kontrolünü tamamen ele alan Potanın Perileri, 9-0‘lık bir seir yakalayarak Slovakya’ya molayı aldırdı (57-37). Moladan Slovakya basketiyle dönülürken bu basket çeyreğin skorunu belirledi ve Milli Takım son çeyreğe 57-39 önde girdi.

Son on dakikanın başları hücum anlamında kısır geçerken çeyreğin ilk sayıları Slovakya’dan geldi (57-42). Ruzickova’nın da sayılarıyla 5-0 olan bir seriyi bozan isim ise maçın etkili ismi Quanitra oldu (59-44). Maçın geri kalanı karşılıklı basketlerle geçilirken 13-12 Türkiye üstünlüğü vardı. Karşılaşma 72-56 Türkiye üstünlüğüyle son buldu. Bu sonucun ardından Türkiye, beşincilik karşılaşmasında Letonya ile oynayacak.

Geri1 of 2

Potanın Perileri’nden Slovakya karşısında rahat galibiyet, Dünya Şampiyonası’ndayız!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler