Potanın Perileri, B Grubu’ndaki ikinci maçında karşılaştığı Nijerya karşısından 74 – 68 skorla mağlubiyet alarak ayrıldı.

Türkiye – Nijerya mücadelesinde açılış basketi Işıl Alben’den geldi. Nijerya’nın ilk sayılarını ise Evelyn Akhator buldu. Quanitra Hollingsworth ve Tilbe Şenyürek ile art arda skor üreten Türkiye, son beş dakikaya 6 – 2 önde girdi. Uzun bir aranın ardından yeniden sayı bulan Nijerya, Türkiye karşısında ilk çeyrekte sadece yedi sayı üretebildi. İlk çeyrek, 15 – 7 Potanın Perileri üstünlüğüyle geçildi.

İkinci periyot, taraftarların karşılıklı basketleriyle başladı. Etkili hücumlarıyla geriden gelmeyi başaran Nijerya, aradaki farkı iki sayıya kadar indirdi. (23 – 21) Aradaki farkın azalmasıyla atağa geçen Türkiye, Işıl Alben ve Quanitra Hollingsworth’ten sayılar buldu. İlk yarının bitimine doğru genç oyuncularıyla da skor üretmeyi başaran Türkiye, soyunma odasına 32 – 29 skorla önde gitti.

İkinci yarıya hızlı başlayan taraf Nijerya oldu. Rakip takım, üst üste bulduğu sayılarla ikinci yarıda iki dakika geride kalırken öne geçmeyi başardı. Sarah Ogoke önderliğinde skor üreten Nijerya’da Evelyn Akhator ile Atonye Nyingifa da skora katkıda bulunan oyuncular arasındaydı. Rakibinin yakaladığı seriler karşısında hem hücumda hem de savunmada dağılan Türkiye, karşılaşmada son periyoda 42 – 52 geride girdi.

Üçüncü çeyrekte yakaladığı enerjiyi final periyodunda da sürdüren Nijerya, araya koyduğu farkın azalmasına bir süre izin vermedi. Farkın çift hanelere ulaştığı maçta Potanın Perileri, Quanitra Hollingsworth – Işıl Alben ikilisinden sayılar buldu. Bitime yaklaşık üç dakika kala yavaş yavaş aradaki farkı azaltmaya başlayan Türkiye, farkı tam dört sayıya kadar düşürmeyi başardı. Bitime bir dakika kala yeniden Sarah Ogoke ile skor üreten Nijerya, aradaki farkın kapanmasına izin vermedi ve karşılaşmadan 74 – 68 skorla galibiyet alarak ayrıldı.

Karşılaşmanın en değerli oyuncusu 22 sayı, 3 asist, 4 ribaund ve 1 top çalmayla Sarah Ogoke olurken; Türkiye’de 15 sayı ile Işıl Alben en skorer isim oldu.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 15 – 7
  2. çeyrek: 32 – 29
  3. çeyrek: 42 – 52
  4. çeyrek: 68 – 74

Karşılaşmanın istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Dilara Durmuş

Koordinatör, İletişim: [email protected]

Website: https://trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir