Playoff şiddetinde oynanan maçtan galibiyet koparan taraf Galatasaray Nef! #BSL

ING Basketbol Süper Ligi 29. hafta mücadelelerinde Galatasaray Nef ile TOFAŞ karşı karşıya geldiler.

Maça hızlı başlayan TOFAŞ çeyrek sonlarında skorda her zaman üstünlüğü elinde tutan taraftı. 11 sayıyla başlayan farklar zaman zaman erise de TOFAŞ‘ın skordaki üstünlüğünü bırakmaya niyeti yoktu.

Bursa ekibinin kaçtığı Galatasaray Nef’in kovaladığı mücadelede devre 32-40 ile geçildi. Soyunma odasından daha kararlı dönen sarı kırmızılılar başabaş götürdüğü üçüncü çeyreğin ardından final periyoduna 52-60 skorla girdi.

Farkı bir türlü eritemeyen Galatasaray heyecanı ve gerilimi artan mücadelenin son bölümde Isaiah Canaan’ın üçlüğüyle nefes aldı. Ardından En kritik anda serbest atışları kaçırmayan ev sahibi takım Melo Trimble ile çizgiden üç sayı bularak erimeyen farkı tek sayıya kadar düşürdü.

Başından sonuna kadar önde götürdüğü maçta fark tek topa inince Koç Ahmet Çakı da molayı almak zorunda kaldı. Taraftarın da işin içine girdiği, çekişmenin doruklara ulaştığı mücadelede son sözü TOFAŞ söyleyemeden Melo Trimble üçlüğüyle maçı uzatmaya götürdü: 78-78.

Melo Trimble uzatmalarda da Galatasaray hanesine sayı yazmaya devam ederken TOFAŞ Kasey Shepherd ile bir ara skorda dengeyi yakalasa da Isaiah Canaan devreye girdi. Sadık Emir Kabaca’dan gelen ekstra üçlükle de beraber Sinan Erdem Spor Salonu’nda kazanan Galatasaray Nef oldu.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 13-24
  2. çeyrek: 32-40
  3. çeyrek: 52-60
  4. çeyrek: 78-78

UZ: 90-89

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler