Pınar Karşıyaka’dan rahat bir deplasman galibiyeti! #BSL

ING Basketbol Süper Ligi 14. hafta erteleme mücadelesinde, Büyükçekmece Basketbol sahasında Pınar Karşıyaka’yı konuk etti.

ING Basketbol Süper Ligi’nin erteleme maçında zor günler geçiren Büyükçekmece Basketbol ve Pınar Karşıyaka karşı karşıya geldi. Gazanfer Bilge Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı İzmir ekibi 78-92 kazandı.

Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf beklendiği gibi Pınar Karşıyaka oldu. Giriş çeyreğinin ilk bölümü nispeten dengede geçse de İzmir ekibi son dört dakikada yakaladığı seriyle ilk periyodu 18-24 önde kapatmayı başardı. Yunus Emre Sonsırma bulduğu 13 sayıyla çeyreğin parlayan ismiydi.

İkinci çeyrekte de senaryo benzerlik gösterdi. Oyunda dengeyi kurmayı ve devrenin bitmesine üç dakika kala skorda eşitliği sağlamayı başaran Büyükçekmece Basketbol son bölümlerde rakibinin seri bulmasına yine engel olamadı ve soyunma odasına 39-48 Pınar Karşıyaka üstünlüğüyle gidildi.

İkinci devrenin başlamasıyla birlikte Pınar Karşıyaka oyun üstünlüğünü iyiden iyiye ele almaya başladı. Farkı belli bölümlerde 20 sayının üstüne çıkarmayı da başaran Ufuk Sarıca’nın öğrencileri son çeyreğe 18 sayı önde girerek maçı kağıt üstünde bitirmeye çok yaklaştı: 55-73

Son çeyrek büyük ölçüde rölantide geçen bir mücadeleye sahne oldu. Büyükçekmece Basketbol farkı bir ara tek hanelere indirmeye çok yaklaşsa da bunda muvaffak olamadı. Karşılaşma da Pınar Karşıyaka’nın 78-92‘lik rahat galibiyetiyle tamamlandı.

Pınar Karşıyaka bu sonuçla beraber ligde iki maç aranın ardından ilk galibiyetini alarak sezon derecesini 10-5’e yükseltti. Büyükçekmece Basketbol ise üst üste sekizinci maçta da parkeden yenik ayrıldı.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 18-24
  2. çeyrek: 39-48
  3. çeyrek: 55-73
  4. çeyrek: 78-92

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler