Pınar Karşıyaka’dan Muratbey Uşak Sportif açıklaması

Pınar Karşıyaka Basketbol Şube Yönetimi, dün oynanan Muratbey Uşak Sportif maçının içerisinde ve maçtan sonra yaşanan olaylar ile ilgili kulübün resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yayınladı;


BASKETBOL ŞUBEMİZDEN AÇIKLAMA

Basketbol Süper Ligi’nin 8. Haftasında karşılaştığımız Muratbey Uşak Sportif müsabakası, sahadaki mücadele ve son saniyeye kadar süren heyecanına rağmen maalesef basketbolu yerine maç içi ve sonu olayları ile gündeme gelmiştir.Öncelikle maçın hemen ardından yapılmış olan açıklamaları şaşkınlık ile izlemekteyiz. Müsabaka boyunca gerek rakip takım Başantrenörü Sayın Ozan Bulkaz’ın sergilemiş olduğu agresif ve provakatif hareketler, gerek teknik kadro ve yedek oyuncuların tamamının sadece taraftarımıza değil aynı zamanda protokol tribünündeki yöneticilerimize yönelik küfürlü sataşmaları, basketbolun tüm güzelliğine gölge düşürmüştür.

Çok değil 2 gün öncesinde deplasmanda taraftarlar arası yaşanmış olaylara rağmen, kaybettiğimiz Panathinaikos maçından sonra bile taraftarlarımızın rakip takımı alkışlayarak uğurladığı Karşıyaka Arena’da dün yine taraftarımız birkez daha dirayet ve örnek bir tavır sergileyerek tüm bu provokatif tavırlara maç boyu cevap vermemiştir. Kaldı ki protokol tribününde Muratbey Uşak Sportif Kulübü’nün değerli yöneticileri, rakip takım tribününde oyuncu yakınları ve misafirleri maçı hiçbir sorun olmaksızın izlemişlerdir. Ancak öncelikle sahada sakin kalması gereken biz profesyonellerken, özellikle Uşak Sportif Genel Menajeri Sayın Fatihhan Erdoğan, teknik kadro ve oyuncuların bir bölümü maç boyunca saha içerisine ve saha dışına müdahale etmeyi bırakmamışlardır.

Maçın son bölümünde oyuncumuz Justin Carter ın serbest atışları sırasında Genel Menajer Fatihhan Erdoğan’ ın saha çizgisine kadar gelerek oyuncumuza küfür ettiği de görülmüş ve duyulmuştur.  Maçın bitiminin ardından da çıkış koridorunda akredite olmuş takım ve saha görevlilerine saldırmışlar, bununla da kalmayarak resmi güvenlik güçlerine de zorluk çıkarmışlardır. Açıklamalarında da gördüğümüz kadarıyla da iddia ettikleri gibi mahsur kalmamışlar, aksine Emniyet’in uyarılarına rağmen salondan çıkışlarını kendileri uzatmışlardır.

Baş Antrenör Ozan Bulkaz, can güvenliğim yok diyerek Basın toplantısına katılmamışken, takımı henüz soyunma odasından çıkmamışken, saatlerce salonun dışında dolaşmış, kendisine yapılan uyarılara rağmen ‘ size ne istediğim yerde dururum, hava alıyorum kimse beni buradan bir yere götüremez’ gibi sözlerle görevlilere karşı saldırgan tavırlarını sürdürmüştür.

Devamında dün ve bugün, Muratbey Uşak Sportif sporcu ve görevlilerinin kişisel sosyal medya hesapları üzerinden yapılmakta olan mesnetsiz, hedef gösterici ve tehditkar paylaşımlar, aslında yaşananların aynısı durumundadır. Maç süresince ne protokol tribününde yer alan yöneticilerine ne de seksen kişiye yakın oyuncu yakınlarının bulunduğu bölümüne yönelik en ufak bir olumsuzluk yaşanmamıştır.

Umarız bu ve benzeri olumsuzluklar tekrarlanmaz ve sahadaki mücadele sahada, dostluklar ebedi kalır. Gerek sahadaki mücadelelerinden dolayı tüm oyuncularımızı ve gerekse de tribünde yer alan ve olumsuzlukların hiçbirine cevap vermeyen taraftarlarımızı kutluyoruz.

Karşıyaka Spor Kulübü

Basketbol Şube Yönetimi


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler