Pınar Karşıyaka’dan Final Four önerisi #FIBAEuropeCup

Ülkemizi FIBA Europe Cup arenasında temsil eden takımlardan olan Pınar Karşıyaka, organizasyonun yetkililerine Final Four önerisinde bulundu.

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, coronavirus salgının kontrol altına alınmasının ardından FIBA Europe Cup’ta format değişikliğine gidilmesini ve düzenlenecek Final Four’a ev sahipliği yapmayı önerdiklerini belirtti.

Büyükkarcı’nın yaptığı yazılı açıklama şu şekilde:

“45 günlük süreden sonra sezona devam edilebileceğini umuyorum. Tabii ki bu bir umut. Eğer bu umudum gerçekleşecek olursa İzmir’de tarafımızdan düzenlenecek Final Four için teklifimiz geçerliliğini koruyacak.

Sorun uzayacak olursa FIBA’nın özellikle oyuncu ödemeleri konusunda bir karar vermesini bekliyoruz. Seyircisiz oynanan ya da hiç oynanamayacak olan maçlar sonucunda kulüpleri reklam ve hasılat gelirlerinin ortadan kalktığı bir gerçek. Bu durumda FIBA’nın vereceği genel karar, kulüplerle oyuncular arasında hukuki sorunlar meydana gelmemesini sağlar. Yine de tehdidin ortadan kalkmasını, gerek FIBA’da gerekse de ING Basketbol Süper Ligi’nde sezonun tamamlanmasını diliyoruz. Maçlar oynanabilecek duruma gelirse, Türkiye ligi için playoff formatı değiştirilip, maç sayısı azaltılabilir.”

FIBA Europe Cup’ta yarı final bileti almayı başaran Pınar Karşıyaka, Alman ekibi medi Bayreuth ile eşleşirken diğer temsilcimiz Bahçeşehir Koleji ise Daniamrka temsilcisi Bakken Bears ile kozlarını paylaşacak.

FIBA, bünyesindeki bütün organizasyonları sezon sonuna kadar durdurma kararı almıştı.


Kaynak: Anadolu Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler