Pınar Karşıyaka’da transfer yasağı kalktı

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde zorlu günler yaşayan Pınar Karşıyaka’ya uzun zamandır beklediği iyi haber Yaşar Holding’ten geldi ve transfer yasağı kaldırıldı.

FIBA Şampiyonlar Ligi’ndeki grubunda iyi sonuçlar alsa da Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde iki galibiyet ile düşme hattının hemen üzerinde yer alan yeşil kırmızılılar ligin dört yabancı ile mücadele eden tek takımı konumunda. Genç oyuncuları ile ve dört Amerikalı ile haftada iki maçlık tempoyu kaldırmakta güçlük çeken İzmir temsilcisinin FIBA’da beş ayrı transfer yasağı bulunuyordu. FIBA’nin resmi internet sitesinde transfer yasağı olan takımlar listesinde adı bulunan Pınar Karşıyaka’nın ismi bugün itibariyle listeden kaldırıldı.

Sezon öncesi FIBA aracılığıyla oyuncularla anlaşma sağlanmış ilk taksit ödendikten sonra ikinci ödeme yapılmayınca transfer yasakları ardı ardına gelmeye başlamıştı. Hasan Denizkurdu önderliğindeki komitenin Yaşar Holding ile yaptığı görüşme sonrası 1.8 milyon Türk Lirası tutarındaki taksit oyunculara ödendi ve transfer yasağı bugün itibariyle resmi olarak kaldırılmış oldu.

Kadrosunu iki yabancı oyuncu ile güçlendirmeyi planlayan Pınar Karşıyaka’da listede eski oyuncularından Colton Iverson’ın da bulunduğu gelen bilgiler arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler